YouTube: Videa obsahující lékařské informace musí odpovídat předpisům WHO

YouTube

Dr. Garth Graham, globální šéf zdravotního oddělení YouTube, ve svém nedávném prohlášení uvedl, že na této platformě pro streamování videa, kterou vlastní společnost Google, probíhají nové pokusy o cenzuru ještě většího množství obsahu.

YouTube

Vytvoření vlastní chráněné třídy politiků a stínové zakazování neschváleného obsahu už prostě nestačí, naznačil Graham.

„YouTube Health pracuje na dalších způsobech, jak pomoci lékařům, zdravotním sestrám, odborníkům na duševní zdraví a poskytovatelům zdravotnických informací, aby přinášeli vysoce kvalitní zdravotní informace do prostor, které lidé navštěvují během svého dne – například do své oblíbené aplikace pro sdílení videí,“ napsal Graham v příspěvku na blogu.

Nový plán počítá s tím, že někteří schválení lékaři budou na platformě označeni jako „certifikovaní“ nebo „spolehliví“ – diváci tak budou vědět, že jde o „autoritativní zdroje“, prozradil Graham.

Každý uživatel YouTube, ať už lékař nebo jiný, který šíří cokoli, co je považováno za „lékařské dezinformace“, nedostane označení „certifikovaný“ nebo „spolehlivý.“ Bez tohoto označení Graham a další vyšší představitelé YouTube doufají, že diváci přejdou a budou hledat něco jiného ke sledování.

YouTube se rozhodl stát se lékařem všech
Způsob, jakým může lékař získat od YouTube označení „certifikovaný“ nebo „spolehlivý“, je předložit technologickému gigantu svou lékařskou licenci a přísahat, že bude dodržovat „osvědčené postupy“ stanovené skupinami, jako je Rada odborných lékařských společností (CMSS), Národní lékařská akademie (NAM) a Světová zdravotnická organizace (WHO).

Tyto tři agentury, jak se dále píše v Grahamově příspěvku, se přímo podílely na přípravě nového systému. Tyto tři subjekty „vypracovaly tyto zásady, které popisují klíčové aspekty sdílení informací,“ uvádí.

Kromě předložení lékařské licence a přísahy, že budou šířit pouze vládou schválené zdravotní informace, budou muset lékaři a zdravotníci na YouTube také udržovat účet s dobrou pověstí a dodržovat některé další povinnosti.

„V nadcházejících měsících budou způsobilé kanály, které se přihlásily prostřednictvím tohoto procesu, mít k dispozici informační panel se zdravotnickými zdroji, který je identifikuje jako licencované zdravotnické pracovníky, a jejich videa se budou zobrazovat v příslušných výsledcích vyhledávání v policích se zdravotnickým obsahem,“ vysvětluje Graham.

Jak si možná vzpomínáte, YouTube si hrál na lékaře už předtím, když platforma cenzurovala rozhovory mezi populárním podcasterem Joem Roganem a kardiologem Dr. Peterem McCulloughem, o kterém jsme zde mnohokrát psali v průběhu aféry s wuhanským koronavirem Covid-19.

Tento rozhovor mezi Roganem a McCulloughem dostal razítko „lékařská dezinformace“ od YouTube, který rozhodl, že to, co bylo řečeno, není důvěryhodné ani spolehlivé či autoritativní.

YouTube byl také přistižen, jak v průběhu plandemie cenzuruje videa, která zpochybňují oprávněnost lockdownů a maskových mandátů, včetně těch, která prezentovala skutečné vědecké poznatky na podporu svých tvrzení.

Senátor Rand Paul (R-Ky.) byl na YouTube nejen cenzurován, ale i zakázán, když jen naznačil, že zahalování obličeje není účinné při omezování šíření Fauciho chřipky – což později uvedlo i americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) (proč nebyl účet CDC na YouTube označen za „dezinformaci“?)

YouTube dodnes cenzuruje videa a účty, které naznačují, že hydroxychlorochin (HCQ) a ivermektin mohou pomoci bezpečně léčit příznaky koronaviru nebo jim předcházet.

Od nynějška YouTube plánuje cenzurovat nebo odstraňovat veškerý „obsah, který propaguje diagnostické informace, jež jsou v rozporu s místními zdravotnickými orgány nebo WHO.“

YouTube ze sebe v podstatě udělal světového lékaře. Každý, kdo tuto platformu používá, se musí řídit jejími vševidoucími a vševědoucími diktáty o medicíně a zdraví, bez ohledu na to, jak scestné a nevědecké jsou její postoje.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

comment image

1
0
Would love your thoughts, please comment.x