Uniklý dokument svědčí o tom, že americké inteligentní bomby na Ukrajině selhávají

americké inteligentní bomby

Americké inteligentní bomby na Ukrajině selhávají na základě úspěšných ruských elektronických rušiček, jak vyplývá z dokumentu Pentagonu spojeného s údajným únikem informací od Jacka Teixeiry.

americké inteligentní bomby

Vysoce utajovaný dokument nejenže hodnotí použití účinných ruských protiopatření, která mají učinit inteligentní bomby neúčinnými, ale také uvádí, že v některých případech dochází k technickým problémům, které vedou k neúspěšnému odpálení.

Program Bidenovy administrativy na podporu obrany zahrnuje vyslání munice Joint Direct Attack Munition-Extended Range (JDAM-ER) na Ukrajinu, aby se neřízené bomby změnily na „inteligentní bomby“ naváděné pomocí GPS a schopné zasáhnout cíle vzdálené více než 50 mil.

Podle serveru Politico:

Větší problém spočívá v tom, že Rusko používá rušení GPS, aby narušilo proces zaměřování zbraní, jak uvádí dokument a samostatná osoba obeznámená s problematikou, která není ve vládě USA. Američtí představitelé se domnívají, že ruské rušení způsobuje, že střely JDAM a občas i jiné americké zbraně, jako jsou řízené rakety, míjejí svůj cíl.

„Domnívám se, že mohou existovat obavy, že Rusové ruší signál používaný k navádění JDAM, což by bylo odpovědí na otázku, proč tato munice nefunguje tak, jak se očekává a jak funguje v jiných válečných zónách,“ řekl Mick Mulroy, bývalý úředník Pentagonu a důstojník CIA ve výslužbě.

V dokumentu se uvádí, že pro ukrajinské síly bylo schváleno „1 000 odjišťovacích šňůr“, což naznačuje, že bude odesláno více než 1 000 sad inteligentních bomb.

Ani zdaleka se nejedná o „převratnou změnu“, v niž Kyjev doufal, ale i další významné systémy poskytované USA selhávají.

V uniklých dokumentech Pentagonu se na jiném místě objevují zmínky o tom, že rakety M270 a HIMARs byly vyřazeny taktikou rušení GPS ruskými silami.

Některé dokumenty z trojice uniklých dokumentů konzistentně ukazují, že ukrajinskou armádu obecně sužuje nedostatek munice a zbraní, a to navzdory miliardám přislíbené obranné pomoci ze Západu.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Systém Ukrajinské protivzdušné obrany Buk, potlačený komplexem elektronického boje, zasáhl sám sebe.
https://avia.pro/news/podavlennyy-kompleksom-reb-kompleks-buk-udaril-zenitnoy-raketoy-po-svoim

1
0
Would love your thoughts, please comment.x