Ukrajinský mediální příběh: Metody Washingtonu pro uplatňování hegemonie se hroutí

Metody Washingtonu pro uplatňování hegemonie se hroutí

Stejně jako bylo lživé vše, co vám média, zdravotníci a vládní úředníci říkali o Covidu, je lživé i vše, co vám stejní propagandističtí lháři říkali o Ukrajině.

Metody Washingtonu pro uplatňování hegemonie se hroutí

Američané se od zavraždění amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, jeho bratra, amerického senátora Roberta Kennedyho, který byl prezidentem v očekávání, Martina Luthera Kinga, války ve Vietnamu, 11. září, neexistujících „zbraní hromadného ničení“ Saddáma Husajna, Asadova „použití chemických zbraní“, íránských atomových zbraní, mimořádných lží o Kaddáfím, pandemii Covidu, ruských invazích dočkali jen lží. Celý západní svět žije v Matrixu, ve světě vytvořeném propagandou. Naprostá většina lidí na Západě nemá ponětí o realitě, v níž žije. To je činí bezmocnými a zcela neschopnými chránit svou svobodu. Jsou to sedící kachny pro tyranii, která se kolem nich rychle uzavírá.

Vezměme si například vyprávění o Ukrajině. Příběh, jak jej veřejnosti předkládají západní média, nemá žádný vztah k realitě. Ukrajinský příběh se zhroutil stejně jako příběh o Covidu. Už se k němu nebude možné vrátit. Tento příběh bude jednoduše opuštěn, jakmile se na titulní stranu dostane další krize – možná inflace nebo nově uvolněný patogen.

Nikdy nedošlo k „ruské invazi“ na Ukrajinu srovnatelné s Vietnamem, Irákem nebo Afghánistánem. Ruská armáda se soustředila na oblast Donbasu na východě a jihu Ukrajiny. Obývaný Rusy a součástí samotného Ruska, dokud jej sovětští vůdci ze svých důvodů nepřevedli, stejně jako Krym, do Ukrajiny. Když USA v roce 2014 svrhly demokraticky zvolenou ukrajinskou vládu a převzaly kontrolu nad Ukrajinou, Rusové na Krymu a Donbasu hlasovali drtivou většinou pro opětovné připojení k Rusku. Kreml Krym přijal, ale Donbas nikoli.

Jednalo se o strategickou chybu, která svědčí o nedostatečné informovanosti ruské vlády. Vzápětí začaly zbytky neonacistů na západní Ukrajině, jejichž předkové bojovali za druhé světové války proti Rusku na straně Hitlera, zneužívat ruské obyvatelstvo v oblasti Donbasu na východě země. Americká loutková vláda v Kyjevě následně zakázala používání ruského jazyka.

Na svou ochranu vyhlásili donbasští Rusové nezávislost v podobě dvou republik, Doněcké a Luhanské. Ukrajinské jednotky a neonacistické milice začaly na tyto „separatistické republiky“ útočit. Po dobu 8 let ostřelovaly dělostřelectvem donbaské vesnice, města a městečka, při čemž zahynuly tisíce civilistů, a ukrajinským silám, ačkoli byly dvakrát poraženy narychlo sestavenými jednotkami v Donbasu, se podařilo získat kontrolu nad rozsáhlými oblastmi separatistických republik.

Ruskou intervenci vyprovokovalo nasazení nejméně stotisícové ukrajinské armády na zmenšených hranicích Donbasu za účelem invaze a znovudobytí území. Druhým důvodem ruské vojenské intervence bylo odmítnutí Washingtonu poskytnout Kremlu bezpečnostní záruky. Rusko Washingtonu zcela jasně sdělilo, že nedovolí, aby se Ukrajina stala členem NATO. Washington přesto na své provokaci trval.

Většina ruských vojenských intervencí na Ukrajině se zaměřuje na vyčištění Donbasu od ukrajinských a neonacistických sil. To je důvodem Putinovy pomalé války, která vylučuje použití těžkých zbraní v civilních oblastech.

Civilisté jsou Rusové, a jak řekl Putin, „přišli jsme tyto lidi osvobodit, ne je zabíjet.“

Západní mediální kurvy a vládní úředníci překrucují záměr Rusů vyhnout se smrti ruských civilistů jako známku „zastavené ruské invaze“, jak hlásají CNN a kurvy z NPR. Některé západní mediální kurvy jdou ještě dál a tvrdí, že jde o „ruskou porážku.“

Pokud dojde k ruské porážce, stane se tak při jednáních, nikoli na bojišti. Rusové jsou příliš důvěřiví na to, aby byli vyjednavači, a nikdy si nevedou dobře.

Na bitevním poli platí vyšší měřítka výkonnosti. Než do Donbasu vstoupila jakákoli ruská vojska, ukrajinská vojenská infrastruktura, letectvo a námořnictvo byly zcela zničeny. Ukrajinská armáda je neschopná akce. Nemá žádné spojení, žádné letecké krytí a je odříznuta od zásobování.

Důvodem mírových jednání ze strany Ruska je snaha vyhnout se zničení ukrajinských jednotek, které neonacističtí komisaři potřebují k boji do posledního muže. Rusko zřejmě nechápe, že vyjednává s „vládou“, která nemá nic pod kontrolou.

Rusové nasadili 200 000 vojáků proti 600 000 ukrajinských vojáků vycvičených a vyzbrojených USA a Spojeným královstvím. Ukrajinská armáda, která měla početní převahu 3:1, byla jako bojová síla zničena ještě rychleji, než Rusové zničili USA a Izraelem vyzbrojenou a vycvičenou gruzínskou armádu, která v srpnu 2008 vtrhla do Jižní Osetie.

Jediným důvodem, proč na Ukrajině existuje nějaká budova, nějaký Ukrajinec, je ruská zdrženlivost.

Kreml je přesvědčen, že Rusko může dosáhnout svých cílů, aniž by zničilo Ukrajinu. Z vojenského hlediska je to pravda, ale domnívám se, že ruská vláda je příliš důvěřivá na to, aby byla úspěšná ve vyjednávání. Rusko má stále morální zábrany a mylně je vkládá do Západu. Západ žádnou morální vlákninu nemá. Rusové neumějí vyjednávat s „ďáblem.“ Vzpomeňte si na projev Huga Cháveze v OSN. Vzpomeňte si na americkou ministryni Albrightovou, která v celostátní televizi řekla, že americké vyvraždění 500 000 iráckých dětí „stálo za to.“ Ano, stálo to za nadvládu Izraele na Blízkém východě.

Američané, Britové, Francouzi, Němci, Japonci, celé americké impérium nechápe, jak byli zrazeni, jak byli zapleteni do obludných zločinů, jak jim média, kterým hloupě věřili, vymývala mozky, jak Washington zničil pověst Spojených států, ani proč většina světa Ameriku nenávidí.

Nechápou ani to, že americké impérium je na svém konci. To, co sankce způsobily, je zničení světa založeného na dolaru, který Američanům umožnil vnutit zbytku světa financování jejich obrovského obchodního deficitu, způsobeného z velké části offshorovou výrobou amerických korporací pro americký trh.

Rusko, Čína, střední a východní Asie si nyní vytvoří vlastní platební metody oddělené od Západu. To zničí hegemonii dolaru a americkou moc.

Uzavíráme kruh. Americká pýcha vytvořila aroganci, která nemohla zvítězit nad odhodláním Ruska, Číny a Indie existovat jako suverénní národy. Americký globalismus, washingtonská metoda uplatňování hegemonie, se hroutí. Idioti ve Washingtonu sami zhroutili svůj vládnoucí systém bezmyšlenkovitými sankcemi, které vytlačují Východ z dolarového systému.

Rusko má jen jeden problém. Problém Ruska je vnitřní. Problém spočívá v prvcích intelektuální a vyšší třídy a finančního systému, kteří vidí své zájmy ve spojenectví se Západem. Tito Kremlem tolerovaní zrádci jsou de facto západními agenty, které za Jelcinova režimu vytvořili američtí vládci.

V ruské vládě je nejmocnější osobou šéf ruské centrální banky, jehož politika slouží Západu, a nikoli Rusku. Putin navzdory varování jediného ruského ekonoma Sergeje Glazjeva svěřuje proamerickému šéfovi ruské centrální banky budoucnost Ruska. Ruská centrální banka, která nikdy nesloužila Rusku, je největším přínosem Washingtonu v jeho nadějích na porážku Ruska. Právě Putinova slepota vůči této hrozbě je dýkou v srdci Ruska.

Autor: Dr. Paul Craig Roberts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x