Trudeau přiznává, že skutečným cílem stanného práva je zastrašit Kanaďany, aby se podřídili

Justin Trudeau

Kanadský premiér Justin Trudeau v úterý přiznal, že skutečným účelem vyhlášení výjimečného stavu je zastrašit obyčejné Kanaďany, aby nepovstali proti „Novému světovému řádu.“

Justin Trudeau

Trudeau po úterním zasedání parlamentu obhajoval své odvolání na zákon o mimořádných událostech, když byl dotázán, zda „nezašel příliš daleko,“ když udělil vládě bezprecedentní pravomoci k zajištění bankovních účtů občanů.

„Je důležité, aby Kanaďané věděli, že lidé, kteří porušují zákony a podporují ty, kteří je porušují, ponesou následky,“ prohlásil Trudeau se zatajeným dechem.

Trudeau prohlásil, že nové vyhlášení výjimečného stavu je „přiměřené“ a „zodpovědné“, přestože k němu v historii Kanady ještě nikdy nedošlo.

„Zákon o mimořádných událostech je něco, co je přiměřené a zodpovědné, abychom se posunuli vpřed a naznačili, že tyto blokády by měly být ukončeny a lidé by měli jít domů,“ dodal před odchodem.

Zakladatel Rebel News Ezra Levant poznamenal, že Trudeau fakticky přiznal, že se neodvolal na zákon o mimořádných událostech na základě požadovaných přísných kritérií národní bezpečnosti, ale proto, že se mu jednalo o vendetu.

„Takže přiznává to, co jsme všichni věděli – žádný skutečný stav nouze neexistoval. Byl jen v rozpacích kvůli řidičům kamionů. Vyhrožování Kanaďanům je jeho osobní styl pomsty, není to právní zdůvodnění pro pozastavení občanských svobod a právního státu,“ napsal Levant na Twitteru.

Kritéria pro stav nouze definovaná v zákoně o mimořádných pravomocích představují extrémně vysokou hranici, která je uložena v případě hrozby pro vlast, poznamenala Joanna Baronová z listu The Toronto Sun.

„Zákon definuje stav nouze jako situaci, která ‚vážně ohrožuje životy, zdraví nebo bezpečnost Kanaďanů‘ nebo ‚vážně ohrožuje vládu Kanady v zájmu zachování suverenity, bezpečnosti a územní celistvosti Kanady‘,“ napsala v pondělí Baronová.

V kritériích mimořádné situace uvedených v zákoně chybí „zákonná propagace, protest nebo nesouhlas.“

„Protesty v Ottawě jistě představují nepříjemnost, ale byly převážně pokojné a neohrožovaly život,“ poznamenala Baronová. „Narušující a hlučné protesty jsou krví živých demokracií, pokud nedojde k násilí nebo škodám na majetku, nemohou demonstrace představovat stav nouze.“

Polovina kanadských provincií se také shoduje, že Trudeauovo vyhlášení mimořádných pravomocí bylo „neprospěšné“ a „zbytečné.“

Stejně tak Kanadské sdružení pro občanské svobody odsoudilo Trudeauův autoritářský krok jako „neodůvodněný fakty a realitou.“

Trudeauovo vyhlášení výjimečných pravomocí je natolik nepopulární, že ho při pokusu o jejich zdůvodnění v parlamentu přehlušili skandující, aniž by ho podpořila jeho vlastní politická strana.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x