Třetina bojových vozidel Bradley vyslaných USA do Kyjeva je zničena

Bojové vozidlo Bradley

Podle nizozemského portálu pro analýzu obrany s otevřeným zdrojem byla třetina bojových vozidel pěchoty Bradley dodaných Spojenými státy Ukrajině možná již zničena nebo opuštěna.

Bojové vozidlo Bradley

Podle portálu dodal Pentagon ukrajinské armádě přibližně 109 bojových vozidel Bradley.

Zatím bylo potvrzeno, že 34 vozidel Bradley bylo zničeno nebo poškozeno, potvrdili analytici Oryxu.

Portál rovněž s odvoláním na ukrajinskou armádu odhalil, že bylo zničeno osm tanků Leopard 2 německé výroby.

Podle zprávy deníku The New York Times bylo poškozeno nebo zcela zničeno přibližně 20 % zbraní, které byly během ukrajinské protiofenzívy vyslány na frontu.

Jen během prvních dvou týdnů bojů se ztráty týkaly tanků západní výroby, obrněných transportérů a další těžké vojenské techniky a vozidel.

Začátkem tohoto týdne prezident Putin prohlásil, že západní rakety a tanky způsobily škody na ruském majetku, nicméně naděje vkládané do nich, že by mohly zvrátit poměr sil směrem k Ukrajině podporované NATO, se nenaplnily.

Poukázal přitom na řízené střely dlouhého doletu, které západní mocnosti poskytly Kyjevu a od nichž se očekávalo rozšíření rozsahu nasazení, avšak ruská protivzdušná obrana a zpravodajské služby prokázaly své výjimečné schopnosti při odvracení této hrozby.

Putin prozradil, že od 4. června bylo zničeno 311 ukrajinských zbraní, systémů a vozidel, a dodal, že nejméně třetina těchto zbraní pochází ze západních arzenálů.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x