Švýcaři plánují uspořádat referendum o imigraci a omezení počtu obyvatel země

Švýcarsko

Poté, co pravicová strana získala dostatek podpisů pro zahájení veřejného hlasování o přísnějších kontrolách přistěhovalectví, se ve Švýcarsku uskuteční referendum o zavedení opatření, která mají zajistit, aby počet obyvatel země nepřekročil 10 milionů.

Populistická Švýcarská lidová strana (UDC) předložila ve středu spolkovému kancléřství petici, která splňovala požadavky nutné k tomu, aby vláda mohla referendum vyhlásit.

Podle Švýcarského systému přímé demokracie může být referendum o jakékoliv otázce vyhlášeno, pokud petice dosáhne 100 000 podpisů do 18 měsíců od jejího zahájení. UDC za pouhých devět měsíců shromáždila 114 600 podpisů pod peticí, která požaduje, aby vláda zavedla „udržitelný demografický rozvoj“ a zajistila, že počet obyvatel s trvalým pobytem ve Švýcarsku do roku 2050 nepřekročí 10 milionů.

Podle návrhu by Švýcarská vláda musela přijmout naléhavá opatření, jakmile počet trvale žijících obyvatel překročí 9,5 milionu, a to například pozastavením možnosti migrantů získat povolení k pobytu, Švýcarské občanství nebo jakékoli jiné právo na pobyt v zemi.

Tento krok by také mohl vést k tomu, že Švýcarsko bude nuceno odstoupit od mezinárodních smluv, včetně dvoustranné dohody s Evropskou unií o volném pohybu osob a Globálního paktu OSN o migraci.

Předseda UDC Marco Chiesa ke sběru podpisů uvedl, že je „hrdý a poctěn“, že může bojovat za budoucnost Švýcarské „přímé demokracie a dalších generací.“

V příspěvku na Facebooku Švýcarští politici uvedli, že iniciativa „slouží k zachování našich hodnot: nezávislosti, přímé demokracie, suverenity a svobody. Je to však také politika v obcích, která zaručuje bezpečnost, služby a blahobyt nás všech.“

„Od roku 2023 žije v naší zemi poprvé více než 9 milionů lidí,“ uvedl předseda skupiny Thomas Aeschi. „V loňském roce se do naší země přistěhovalo dalších 98 851 osob. K tomu je třeba připočíst více než 30 000 žadatelů o azyl.“

Pravicově populistická strana uvedla, že rostoucí imigrace má za následek „nedostatek bytů a zvyšující se nájemné, dopravní zácpy na silnicích, přeplněné vlaky a autobusy, klesající úroveň škol, rostoucí násilí a kriminalitu, nedostatek elektřiny, stagnující příjmy na obyvatele, stále vyšší pojistné na zdravotní pojištění, zadlužené sociální služby a zvýšený tlak na krásu krajiny a ochranu přírody.“

Tato iniciativa je posledním pokusem UDC prosadit otázku imigrace, poté co v roce 2020 bylo podobné referendum o pozastavení volného pohybu osob s Evropskou unií zamítnuto poměrem 62 % ku 38 %.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Švýcaři plánují uspořádat referendum o imigraci a omezení počtu obyvatel země first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x