Seymour Hersh přichází s novým tvrzením o sabotáži plynovodu Nord Stream

Sabotáž plynovodu Nord Stream

Americký prezident Joe Biden nařídil sabotáž plynovodu Nord Stream, protože nebyl spokojen s mírou podpory, kterou německý kancléř Olaf Scholz poskytl Ukrajině v jejím konfliktu s Ruskem, tvrdí veterán investigativní žurnalistiky Seymour Hersh.

Sabotáž plynovodu Nord Stream

Hersh poprvé obvinil Washington ze zničení klíčové evropské energetické trasy v článku zveřejněném v únoru a další obvinění uvedl v rozhovoru pro deník China Daily zveřejněném v pátek.

„Prezident USA se obával, že kancléř Scholz nebude chtít poskytnout Kyjevu další zbraně a další výzbroj. To je vše. Nevím, zda to byl hněv, nebo trest, ale čistý efekt je, že odřízl hlavní zdroj energie přes západní Evropu,“ prohlásil Hersh.

Navzdory snahám USA popřít svou účast na útoku na Nord Stream je „Evropa nyní v krizi“ a Biden bude v nadcházejících měsících „hodně kritizován za to, co udělal“, tvrdí novinář.

Nositel Pulitzerovy ceny uvedl, že „lidé, kteří byli původně požádáni, aby provedli práci“ na zničení plynovodů, byli ke konci roku 2021 kontaktováni poradcem USA pro národní bezpečnost Jakem Sullivanem.

Původním záměrem ukončení provozu plynovodů Nord Stream 1 a 2, které byly vybudovány za účelem dodávek ruského plynu do Evropy přes Německo, bylo „dát americkému prezidentovi možnost říci ruskému prezidentovi Putinovi: ‚Pokud půjdete do války na Ukrajině, zničíme plynovody,'“ tvrdí Hersh.

Sám Biden tento postoj veřejně potvrdil, ale „bohužel ti lidé v západním tisku na to zřejmě zapomněli“, konstatoval novinář.

Necelé tři týdny před zahájením vojenské operace Moskvy na Ukrajině Biden na tiskové konferenci 7. února varoval, že „pokud Rusko napadne… Nord Stream 2 už nebude. Ukončíme ho.“

Podle Hershe se americký vůdce loni v září rozhodl nařídit odpálení min na dně Baltského moře, protože konflikt „se na Ukrajině nevyvíjel z pohledu USA nijak skvěle.“ V tomto období panovala „přinejlepším patová situace“, kterou Hersh popsal jako „americkou válku, kterou prezident Biden tak horlivě podporoval.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdenio
Host
zdenio
1 rok před

Jsem taky četl, že dostali příkaz v USA vymyslet nový příběh, vymysleli, že to udělalo Rusko, že na inkriminovanem místě byly nějaké ruské lodičky a kroužily a kroužily. No potěš koště. Amikum snad jebe v mozku.

aamater
Host
aamater
1 rok před

Snažia sa zakryť niečo čo sa zakryť nedá. Snaha o akúkoľvek dezinformáciu bude vždy nakoniec vyvrátená, ako aj tá z tou loďkou a civilnou posádkou, vraj pro Ukrajinský aktéri. To určite, keď ich svet vysmial tak zase prichádzajú z Ruskou stopou, ktorú už raz sami zavrhli, lebo nič nemohli predložiť verejnosti. Sú to debili a debilmi už ostanú na veky. A navyše sa zapísali do dejín ako teroristi a to štátny teroristi v službách darebáckeho štátu USA!!! Raz pravda nakoniec uzrie svetlo sveta!!! A potom príde aj deň zúčtovania!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x