Ruské ministerstvo obrany: Důkazy o ukrajinském chemickém terorismu budou brzy zaslány OPCW

bioterorismus

Na pozadí vojenských porážek v Donbasu a dalších regionech režim Volodymyra Zelenského schválil teroristické činy s použitím chemických jedů proti ruskému vojenskému personálu a civilistům.

bioterorismus

Moskva již dříve předložila veřejnosti dokumenty, které ruští vojáci získali z několika laboratoří na Ukrajině a které naznačovaly, že se tam pracuje na sloučeninách a patogenech, které by mohly být použity mimo jiné v biologických zbraních. Kreml zdůraznil, že tyto laboratoře byly financovány USA.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že dokumenty potvrzující případy „chemického terorismu“ ze strany Ukrajiny budou brzy předány Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) ruským vyslancem.

Konkrétně ministerstvo plánuje zaslat výsledky laboratorních testů ruských vojáků, kteří byli otráveni v důsledku kyjevského „chemického terorismu.“ Ministerstvo upřesnilo, že někteří vojáci utrpěli během ruské speciální vojenské operace na Ukrajině těžkou otravu chemickými látkami.

„Na pozadí vojenských porážek v Donbasu a dalších regionech režim Volodymyra Zelenského schválil teroristické činy s použitím chemických jedů proti ruskému vojenskému personálu a civilistům,“ uvádí se v prohlášení.

Podle ministerstva byla 31. července do polní nemocnice dopravena skupina ruských vojáků, která se nacházela poblíž města Vasilievka v Záporožské oblasti, s příznaky těžké otravy. Testy prokázaly přítomnost botulotoxinu typu B v jejich organismu, uvádí se v prohlášení. Tento toxin je organický jed vyrobený člověkem, upřesnilo ministerstvo.

Na základě těchto zjištění Rusko důkladně vyšetřuje otravu vedoucího dočasné správy Chersonské oblasti Vladimira Salda. Existuje podezření, že mohl být zasažen vojenskou chemickou látkou.

Moskva již dříve obvinila ukrajinské síly, že záměrně útočí na chemické závody v Donbasu, aby způsobily únik chemických látek a obvinily z něj Rusko. Kreml pranýřoval Kyjev za to, že nebere ohled na zdraví a bezpečnost civilistů žijících v oblastech kolem závodů.

Ruské ministerstvo obrany také dříve zveřejnilo dokumenty, které ruští pracovníci služeb získali ze zabavených ukrajinských laboratoří. Tyto dokumenty naznačují, že v biolaboratořích probíhaly práce na sloučeninách a nebezpečných patogenech, které mohly být použity v biologických zbraních. Moskva obvinila Kyjev z plánování útoků těmito zbraněmi proti Rusku.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x