Ruské letadlo zasáhlo nad Černým mořem americký bezpilotní letoun

Dron MQ-9

Podle prohlášení evropského velitelství USAF byl v úterý nad Černým mořem ruskou stíhačkou zasažen dron amerického letectva (USAF). K incidentu došlo, když se dva ruské letouny Su-27 zapojily do nebezpečného a neprofesionálního zachycení letounu MQ-9 amerického letectva, který prováděl rutinní operace v mezinárodním vzdušném prostoru.

Dron MQ-9

Jeden z letounů Su-27 narazil do vrtule letounu MQ-9, což způsobilo jeho pád a úplnou ztrátu dronu. Před srážkou letěly ruské stíhačky bezohledně a nebezpečně, dokonce na dron vylévaly palivo. Incident kromě nebezpečnosti a neprofesionality svědčí o nedostatku kompetencí.

Generál USAF James Hecker k incidentu uvedl, že to není poprvé, co se ruští piloti chovají nebezpečně při kontaktu s americkými a spojeneckými letadly nad mezinárodním vzdušným prostorem. Dodal, že americké a spojenecké letouny budou i nadále operovat v mezinárodním vzdušném prostoru, a vyzval Rusy, aby se chovali profesionálně a bezpečně.

Generální tajemník Pat Ryder na tiskové konferenci sdělil médiím: „Pokud jde o poslání letounů MQ9… Tyto letouny létají nad černomořskou oblastí již nějakou dobu, a to i před začátkem současného konfliktu. Jedná se o důležitou a frekventovanou mezinárodní vodní cestu, a proto není neobvyklou misí, že létáme v mezinárodním vodním prostoru.“ Ryder neodpověděl, zda byl letoun ozbrojen.

„Pokračujeme ve vyhodnocování toho, co se přesně stalo, ale myslím, že na základě jednání ruských pilotů je jasné, že to bylo nebezpečné a neprofesionální. Myslím, že činy hovoří samy za sebe. To, co jsme viděli, bylo opět vylévání paliva stíhacími letouny před tento bezpilotní letoun a následné přiblížení se k letounu tak blízko, že to skutečně poškodilo vrtuli letounu MQ9. Podle našich odhadů to pravděpodobně způsobilo i poškození ruského letadla. Víme, že ruský letoun přistál,“ řekl Ryder.

Americký dron se zřítil kvůli manévrování, nebyl v kontaktu s ruskými stíhačkami, tvrdí Rusko
„Ruské stíhačky se nedostaly do kontaktu s americkým dronem, který havaroval v Černém moři, ani proti němu nepoužily své palubní zbraně. Stroj spadl v důsledku prudkého manévrování,“ uvedlo dnes podle agentury TASS ruské ministerstvo obrany.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před
  1. Rusové mají možná technologii, po které prahli – součásti tajného komunikačního zařízení dronu MQ9-B, které zabezpečují jeho odolnost proti rušení signálu, a nebo proti nepřátelskému převzetí ovládání dronu.
  2. Rusové dali jasně najevo, že špionážní lety sil NATO podél zóny ukrajinského konfliktu, nemusí vždy tolerovat, ačkoli se odehrávají v mezinárodních vodách!

Dnes ráno 15.3.23 ruský velvyslanec v USA Antonov obvinil USA, že používají drony MQ9-B ke každodennímu sběru špionážních dat o ruské armádě, a že tato data předávají Kyjevu, který podle nich potom útočí na ruské cíle. Antonov oznámil, že kdyby ruské drony začaly létat kolem New Yorku, anebo kolem San Francisca, USA by je okamžitě sestřelily. Zdá se tedy, že Rusko bude obdobně reagovat i na další lety dronů kolem svého území. Válka mezi NATO a Ruskem je tak zase o kousek blíž, pokud budou špionážní lety pokračovat.

Blog Michal a Petr

gallON
Host
gallON
1 rok před

„MIMO THÉMA“ale stále aktuální!!!
OBROVSKÁ POLICEJNÍ SÍLA CHRÁNÍ JEN POLITIKY!!!
profesionálně připraveni přímo, vycvičení proti  stávkujícím,perfektně vyzbrojeni státní policie, vojska ,proti bezbranným demonstrantum!!!
Stačí si vzpomenout na Itálii, Víden,Brusell,Paříž vždy si politici prosadili své….atd,
policie která slouží výhradně k ochraně politiku , státním zaměstnancum, jakýkoliv schromaždění ,bez “CAVIKU” ROZPRÁŠÍ!!!
Co k tomu dodat:???Jako český národ, jsme „všici v π-ČI“

2
0
Would love your thoughts, please comment.x