Putin: Rusko nepřipustí globální konflikt

Vladimir Putin

Rusko udělá vše, co je v jeho silách, aby zabránilo „globálnímu střetu“, ale zároveň nedopustí žádné ohrožení země, prohlásil prezident Vladimir Putin ve svém projevu na vojenské přehlídce ke Dni vítězství v Moskvě.

Na akci u příležitosti 79. výročí vítězství nad nacistickým Německem Putin poznamenal, že Ruská armáda je „vždy v pohotovosti“ a připravena bránit suverenitu země.

„Západ by rád zapomněl na lekce druhé světové války, ale my si pamatujeme, že o osudu lidstva se rozhodovalo ve velkolepých bitvách u Moskvy a Leningradu,“ řekl Putin.

Prezident zdůraznil, že Rusko „prožívá náročné přelomové období“ ve svých dějinách, a poznamenal, že osud země závisí na každém Rusovi. „Tento Den vítězství slavíme v podmínkách zvláštní vojenské operace – všichni její účastníci, ti, kteří jsou na frontě – jsou našimi hrdiny. Skláníme se před jejich vytrvalostí a obětavostí. Celé Rusko je s vámi,“ prohlásil Putin.

Ruský vůdce zdůraznil, že země vzpomíná na všechny, kteří přišli o život v boji proti nacismu, a na ty, kteří byli zabiti během konfliktu na Ukrajině. Jejich památku si uctil minutou ticha.

„9. květen je vždy velmi emotivní a dojemný den… Den vítězství spojuje všechny generace. Jdeme vpřed na základě našich staletých tradic a jsme přesvědčeni, že společně zajistíme Rusku svobodnou a bezpečnou budoucnost,“ zdůraznil Putin.

Prezidentův projev tradičně zakončily výstřely z kanonů a Ruská státní hymna.

Vojenské přehlídky a další akce na oslavu Dne vítězství se konají ve více než 300 městech po celém Rusku. Již více než deset let je součástí oslav také masový pochod civilistů známý jako Nesmrtelný pluk, při němž lidé nesou portréty svých příbuzných, kteří za války bojovali proti nacistům. Letos byl ceremoniál z bezpečnostních důvodů zrušen.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Putin: Rusko nepřipustí globální konflikt first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x