CNN odhalila děsivé Izraelské metody mučení Palestinských vězňů

mučení

Tři Izraelští informátoři, kteří pracovali v mučícím táboře Sde Teiman, „zadržovacím“ místě pro Palestince unesené během „Izraelské“ invaze do Gazy, přišli se svědectvím o systémovém týrání ze strany armády, včetně spoutávání vězňů, zavazování očí a nucení nosit pleny, uvádí CNN.

Informátoři popsali chmurné podmínky, kterým Palestinští vězni v Sde Teimanu čelí, a uvedli, že se nesmějí hýbat, mluvit, a dokonce ani nahlížet pod páskou přes oči.

„Bylo nám řečeno, že se nesmějí hýbat. Měli sedět vzpřímeně. Nesmějí mluvit. Nesmějí nahlížet pod pásku přes oči,“ uvedli oznamovatelé pro CNN.

Stráže dostaly pokyn vynucovat si ticho pomocí Arabských povelů jako „uskot“ (drž hubu) a identifikovat a trestat osoby označené jako „problematické.“

Popsali „rutinní prohlídky, kdy stráže pouštěly na spící zadržené velké psy a házely zvukový granát do uzavřeného prostoru, když dovnitř vtrhli vojáci.“

Zařízení, které se nachází přibližně 18 kilometrů od separační linie v Gaze, je údajně rozděleno na dvě části: výběhy, kde je přibližně 70 zadržených Palestinců z Gazy vystaveno extrémnímu fyzickému omezení, a polní nemocnici, kde jsou zranění zadržení znehybňováni, přebalováni a krmeni slámkou.

„Zbavili je všeho, co připomíná lidskou bytost,“ uvedli.

Podle informátorů bylo bití zadržených prováděno ze zlomyslnosti a nebylo určeno ke shromažďování zpravodajských informací.

„Bití nebylo prováděno za účelem shromažďování zpravodajských informací. Byly prováděny ze msty,“ uvedl jeden z informátorů.

Jeden z informátorů vyprávěl, že byl svědkem amputace provedené muži, který utrpěl zranění způsobená neustálým svazováním zápěstí.

Tato svědectví se shodují s údaji z dopisu lékaře pracujícího v Sde Teiman, který v dubnu zveřejnil Haaretz.

„Jen tento týden byly dvěma vězňům amputovány nohy kvůli zranění pouty, což je bohužel běžná událost,“ uvedl lékař v dopise z dubna.

Zmínil, že vězni jsou krmeni brčkem, nuceni používat pleny pro tělesné funkce a jsou vystaveni neustálému omezování, což jsou činnosti, které jsou v rozporu s lékařskou etikou a právními normami.

„Všichni se podílíme na porušování zákona,“ byl citován.

Výpověď zadrženého Palestinského lékaře
Bývalý vězeň Dr. Mohammed al-Ran uvedl, že poté, co byl očištěn od jakýchkoli vazeb na Hamás, několik týdnů působil jako Šavíš. Šavíš fungoval jako prostředník, který jménem vězňů komunikoval a překládal komunikaci s Izraelskými dozorci.

Al-Ran uvedl, že se mu dostalo „zvláštního privilegia“, a to odstranění pásky z očí. Podle něj to byl jiný typ pekla.

„Součástí mého mučení byla možnost vidět, jak jsou lidé mučeni,“ řekl Al-Ran. „Zpočátku jste neviděli. Neviděli jste mučení, pomstu, útlak.“

„Když mi sundali pásku z očí, viděl jsem míru ponížení a pokoření… Viděl jsem, do jaké míry v nás nevidí lidi, ale zvířata.“

Hamas již dříve varoval, že eskalace agresivní politiky Izraelské vězeňské správy vůči vězňům a zadrženým „povede k dalším explozím tváří v tvář okupaci.“

V návaznosti na šířící se zprávy o týrání a mučení v Izraelských věznicích dala skupina Palestinského odporu jasně najevo, že systematické útoky na vězně a zadržené „neoslabí jejich odhodlání“, a zopakovala, že Hnutí odporu je odhodláno usilovat o jejich osvobození, uvádí se v prohlášení.

Poukázalo na to, že hlášené týrání a mučení vězňů a zadržených osob svědčí o tom, že Izraelská okupační vláda vůči nim uplatňuje politiku záměrných útoků, motivovaných trestem a pomstou.

Hamás zdůraznil, že Palestinský lid „nenechá své vězně a zadržované padnout za oběť brutalitě nacistické okupace“, a zdůraznil, že hnutí odporu je i nadále odhodláno dosáhnout jejich brzkého osvobození.

Hnutí vyzvalo masy Palestinského lidu, jeho frakce a mládež, aby všemi prostředky posílily své revoluční a odbojové akce na podporu vězňů.

Na jiném místě Hamás varoval „fašistickou Izraelskou vládu“ před pokračováním její zločinné politiky a označil ji za plně odpovědnou za dobré životní podmínky každého vězně a zadrženého.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post CNN odhalila děsivé Izraelské metody mučení Palestinských vězňů first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
7 dní před

Věřím, že i na ty obřezané svině jednou dojde.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x