Polští zemědělci se připojí k evropské vzpouře masovou blokádou

Polští zemědělci se chystají připojit k celokontinentální vzpouře proti EU a koncem tohoto týdne zahájí masivní celostátní stávku a blokádu.

V různých zemích propukly protesty zemědělců proti zelené agendě EU a proti zaplavení trhů levným obilím z Ukrajiny, které přivádí zemědělský průmysl na mizinu.

Zatímco EU nadále lije miliony eur na Ukrajinu, aby podpořila její ekonomiku, Evropští zemědělci byli zatíženi zvýšením daní a emisními limity, které ohrožují jejich živobytí.

Nemohou konkurovat levné ceně dováženého Ukrajinského obilí a v některých případech je jim nařízeno, aby vůbec nehospodařili.

Ve Francii dochází každý druhý den k sebevraždě zemědělce, protože EU nasazuje jako donucovací prostředek špičkové sledovací drony, což v některých případech znamená, že zemědělci nemohou bez povolení ani stříhat keře a živé ploty.

Odborový svaz samostatně hospodařících zemědělců v Polsku oznámil, že „naše trpělivost je u konce“, a vyhlásil generální stávku v celé zemi.

„Prosíme naše spoluobčany o pochopení a uvědomění si situace, ve které se všichni nacházíme. Bojujeme za naše společné dobro, kterým je zabránit krachu a bankrotu polských rodinných farem, často vícegeneračních. Pokud je to možné, žádáme, aby se vyhnuli cestám do postižených oblastí,“ uvedla skupina.

Od 9. února zahájí zemědělci blokádu všech Polských hraničních přechodů s Ukrajinou a také blokády dálnic v řadě vojvodství.

„Situaci zhoršují alarmující prohlášení z Bruselu,“ uvádí Remix News.

„Evropská unie bude potřebovat investice ve výši 1,5 bilionu eur ročně, aby do roku 2050 dosáhla svého cíle nulových čistých emisí,“ uvádí výzkum podpořený zákonodárci EU, o němž informovala agentura Reuters. Očekává se, že Evropská komise tento týden doporučí, aby EU do roku 2040 snížila své čisté emise o 90 % ve srovnání s úrovní v roce 1990; zároveň nastíní masivní nárůst investic potřebných k tomu, aby se Evropa vydala na cestu k dosažení nulových čistých emisí do roku 2050.

Jiná organizace zemědělců již zablokovala klíčový hraniční přechod s Ukrajinou, i když po splnění svých požadavků ustoupila.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
18 dní před

Ale copak to, vždyť nová polská vláda leze ukrošům do řiti a teď tohle!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x