Obíhá Zemi záhadný mimozemský satelit?

Black Knight

V roce 1954 vyšla v americkém deníku The San Francisco Examiner velmi neobvyklá zpráva od Letectva Spojených států amerických, které tvrdilo, že kolem Země obíhá satelit. Tato zpráva vyvolala mezi představiteli americké armády zděšení a mezi americkými obyvateli doslova paniku. V roce 1954 totiž ještě nebyly obě světové kosmické velmoci – USA a Sovětský svaz, schopné vyslat cokoliv do vesmíru. Komu tedy satelit patřil, a byl vůbec pozemského původu?

Black Knight

Kdo zhotovil neznámý satelit?
Po oznámení představitelů Letectva Spojených států amerických, že skutečně kolem Země krouží neznámý objekt se začalo zkoumat, kdo by za satelitem mohl stát. Tehdejší vesmírná technika byla jen na začátku vývoje, kdy Sovětský svaz a USA soupeřily kdo jako první dobude vesmír. Američané si proto mysleli, že Sovětský svaz jejich úsilí v dobývání vesmíru předběhl svou první umělou družicí.

Jak se však ukázalo, Sovětský svaz také ještě neměl vyvinutou žádnou družici, která by byla schopna obíhat Zemi. Přestože už tou dobou probíhala studená válka, Američané Sovětům věřili, že družici do vesmíru ani oni nevypustili, protože by se tímto úspěchem Sovětský svaz před celým světem zcela jistě pochlubil. Komu tedy neznámý satelit patřil se tedy vůbec nevysvětlilo. Po roce 1954 se už o neznámém satelitu nemluvilo vůbec, a lidé na něj pomalu zapomínali. Další zpráva o neznámém satelitu na oběžné dráze se objevila až v roce 1960, kdy už kolem Země kroužilo několik sovětských i amerických satelitů. 11. února 1960 se v amerických novinách objevila zpráva, že radar amerického námořnictva, který sloužil na odhalování nepřátelských družic na oběžné dráze, zachytil tajemný tmavý objekt, který byl schopný oběhnout planetu Zemi již za 104,5 minuty.

Tato rychlost byla v té době dvakrát rychlejší než jakou dokázali vyvinout umělé družice USA a Sovětského svazu. Neznámý objekt tedy nemohl patřit ani jedné z těchto dvou velmocí. Kdo tedy mohl mít v té době takovou technologii, když to nebyly USA a ani Sovětský svaz?

První fotografie neznámého satelitu
První snímky neznámého objektu obíhajícího kolem Země, který dostal pojmenování Black Knight (Černý rytíř), se podařilo udělat 3. září 1960 americké společnosti Grumman Aircraft Engineering Corporation, která vyráběla vojenská a civilní letadla. Fotografie, které měly zůstat přísně utajené však unikly na veřejnost. Na snímcích byl vidět velký černý objekt, který měl na jednom konci jakési špičaté zakončení podobající se zobáku. Z uniklých fotografií bylo i odborníkům zcela jasné, že tento létající objekt nemohli v té době lidé vytvořit.

Ředitel Adlerova planetária v Chicagu Robert L. Johnson o tomto objektu řekl: “Ten tajemný objekt, ať se již jedná o cokoliv, jako kdyby si žil vlastním životem. Na rozdíl od jiné člověkem vyrobené technologie, která se na oběžné dráze nachází, totiž nemá ani pravidelný harmonogram obletu Země.”

Mohlo se tedy jednat o mimozemský satelit, který monitoroval planetu Zemi, tak jak si mysleli laici i někteří odborníci?

Na počátku 70. let minulého století se zjistilo, že neznámý satelit vydává i elektrický signál, který mohly zachytit i některé pozemské radiostanice. Ani jedné z nich se však signál nepodařilo rozluštit. To se podařilo až skotskému astronomovi Duncanovi Lunanovi, kterému se v roce 1973 podařilo signál dekódovat. A odborníci zůstali v šoku. Lunan o tom řekl: “Signál se mi podařilo dekódovat. V podstatě se jedná o informaci, která je stará 12 600 let a zobrazuje astronomickou mapu souhvězdí Pastýře.”

Pokud by tedy byla zpráva, kterou satelit Black Knight vysílal, stará 12 600 let, stejně tak starý by zřejmě musel být i neznámý tmavý satelit.

Pokud by to byla pravda, kdo ho tedy zhotovil a vypustil na oběžnou dráhu Země před téměř 13 000 lety? Podle zavedené historie to lidé určitě nebyli, protože lidské civilizace byly v té době ještě v plenkách. Mohla ho tedy dát na oběžnou dráhu nějaká neznámá mimozemská civilizace, která v té době navštívila planetu Zemi a chtěla tímto způsobem sledovat rozvíjející se život na planetě Zemi? Všechno jsou to jen dohady. Faktem však zůstává, že nikdo nedokázal vysvětlit, odkud by tento satelit mohl pocházet. Poslední fotografie satelitu Black Knight pocházejí z roku 1998 a vytvořila jejich NASA. Všechny snímky jsou i podle expertů pravé, a nebyly nijak upravovány.

Od té doby již o satelitu Black Knight nikdo neslyšel, a jeho další fotografie se již neobjevily. Obíhá ještě neznámý satelit naši planetu nebo jej experti z NASA nějakým způsobem odchytili, jeho tisícileté tajemství odhalili, ale před veřejností dobře utajili?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x