Možné vysvětlení úmrtí na myokarditidu u očkovaných sportovců

Možné vysvětlení úmrtí na myokarditidu u očkovaných sportovců

V roce 2021 byl zjištěn zvýšený počet případů myokarditidy u mladých lidí a sportovců. Počet náhlých úmrtí u profesionálních sportovců je nyní nadprůměrný. Studie ukazují významnou souvislost s mRNA vakcínami. Problém je zvláště výrazný u mužů a mladých sportovců.

Možné vysvětlení úmrtí na myokarditidu u očkovaných sportovců

Preprint studie zveřejněná v únoru se zabývala možnými příčinami těchto komplikací po vakcínach proti COVID-19. Autoři uvádějí pitevní nálezy mladistvých, kteří zemřeli na myokarditidu tři až čtyři dny po podání přípravku společnosti Pfizer. Na studii upozornil kardiolog Alessandro Capucci na serveru La Bussola Quotidiana.

Podle studie mohla být příčinou těchto úmrtí zvýšená hladina katecholaminů. Reakce katecholaminů, které jsou již u mladých sportovců mužského pohlaví vysoké, jsou u očkovaných sportovců nadměrně zvýšené ve srovnání s hladinou před očkováním a u neočkovaných sportovců.

Autoři poznamenali, že zejména muži sportovci mají tendenci mít vysoké hladiny aktivních katecholaminů i v klidovém stavu. Kromě toho mají mladí lidé a muži vyšší hladinu než lidé starší 40 let a ženy.

Existuje možnost, že hladiny katecholaminů, které jsou již nyní vysoké zejména u mužů sportovců, se po vakcíne proti COVID-19 opět zvýší, což povede k nekróze částí srdeční svalové tkáně. Ačkoli myokarditidu může vyvolat samotný COVID-19, zdá se, že srdeční arytmie se objevují častěji po vakcínach než po onemocnění – což by mohlo odůvodnit zřejmě vyšší výskyt náhlých úmrtí.

Nezávislé pitvy úmrtí způsobených mRNA vakcínou proti COVID-19 v různých zeměpisných oblastech dospěly k závěru, že primární příčinou úmrtí byla ve všech případech katecholaminová myokarditida.

„Epidemiologické, pitevní, molekulární a fyziologické nálezy konzistentně a důrazně naznačují, že zvýšené hladiny katecholaminů jsou rozhodujícím prediktorem iniciujícím myokarditidu vyvolanou vakcínou mRNA-COVID-19 a možnou náhlou smrt u vrcholových sportovců.“

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x