Maďarský ministr zahraničí varuje Macrona před rizikem rozpoutání třetí světové války

3. světová válka

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto varoval, že hrozba Francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vyslat jednotky NATO na Ukrajinu může vyvolat třetí světovou válku.

V rozhovoru pro The Economist Macron minulý týden uvedl, že otázka vyslání Západních jednotek na Ukrajinu by „legitimně“ vyvstala, pokud by Rusko prolomilo Ukrajinskou frontovou linii a Kyjev by o to požádal.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v reakci označil Macronovy výroky za „velmi nebezpečné.“

Nyní Maďarský diplomat Peter Szijjarto varuje, že komentáře Francouzského vůdce představují ohromující eskalaci.

„Pokud některý z členů NATO nasadí pozemní vojska, dojde k přímé konfrontaci NATO a Ruska a pak to bude třetí světová válka,“ řekl Szijjarto.

Upozornil také na skutečnost, že takový konflikt by pravděpodobně přerostl v jadernou konfrontaci.

„Řekněme si to jasně: pokud dojde k jaderné válce, všechno a všichni budou ztraceni. Pokud dojde k jaderné válce, všichni zemřou a všechno bude zničeno, což si nikdo se zdravým rozumem nemůže přát,“ prohlásil Szijjarto.

Mezitím se vysocí Italští vládní představitelé připojili k rostoucímu počtu významných hlasů, které Macrona za jeho výroky odsuzují.

„Posílat Italské vojáky bojovat mimo hranice EU? Následovat posedlost nějakého nebezpečného a zoufalého Evropského lídra, jako je Macron? Ne, díky, nikdy ne ve jménu Ligy,“ poznamenal místopředseda vlády Matteo Salvini.

Italský ministr obrany Guido Crosetto rovněž řekl listu Corriere della Sera: „Neodsuzuji prezidenta spřátelené země, jako je Francie, ale nechápu účel a užitečnost těchto prohlášení, která objektivně zvyšují napětí.“

Jak jsme již dříve informovali, bývalý velitel Spojeného velitelství Britských ozbrojených sil generál sir Richard Barrons uvedl, že Ukrajině hrozí „vážné riziko“, že bude muset letos uznat svoji porážku Ruskem.

Barrons uvedl, že mezi obyvatelstvem začíná převládat pesimismus, který vyvolává všeobecnou malátnost a pocit, že Ukrajina „nemůže vyhrát.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x