Kroky Ruska proti dolaru mohou Ameriku přivést k hospodářskému kolapsu

dolar

Nadvláda amerického dolaru je ohrožena světovými událostmi a mnozí se obávají, že by to mohlo spustit sérii událostí, které vyvrcholí velkým resetem, o který globalisté usilují již dlouho.

dolar

Země BRICS, mezi něž patří Rusko, Indie a Čína, se od dolaru odklánějí v souvislosti se západními sankcemi kvůli ruské invazi na Ukrajinu a také s vyloučením Ruska ze systému SWIFT. Tento krok byl zaměřen na vývoz ruského plynu a ropy, v důsledku čehož Rusko nyní požaduje, aby tyto základní komodity byly nakupovány za rubly, a nikoli za americký dolar, který byl dlouho měnou pro tyto transakce.

Ruská centrální banka navíc právě (dočasně) podpořila rubl zlatem. Rusko je druhým největším producentem zlata na světě, který je zodpovědný za 9,5 % zlata vytěženého ročně v průměru, z čehož většina končí v rukou státu. To znamená, že namísto toho, aby byl rubl mrtvý, jak mnozí předpovídali, jeho hodnota od doby, kdy se v zemi začaly znovu otevírat měnové trhy, prudce vzrostla. Předpokládá se, že Rusko vlastní zlato v hodnotě přibližně 140 miliard dolarů, což je jedna z největších zásob na světě.

Někteří odborníci se domnívají, že nedávný spěch Ruska a Číny s nákupem značného množství fyzického zlata měl za cíl zajistit se proti inflaci a hrozícímu kolapsu amerického dolaru jako světové rezervní měny – a že tyto země mohly být varovány před blížícím se Velkým resetem. Koneckonců globalisté se netají svou touhou zničit americký dolar a marginalizovat americkou ekonomiku.

Vzhledem k tomu, že EU je nyní ze 40 % závislá na dodávkách ruského plynu a ropy, nezbude jí než buď platit za energii v rublech, což se zdá nepravděpodobné, nebo najít jiný zdroj ropy a plynu, což v současné době není možné. Přestože Biden uvolňuje strategické ropné rezervy ve snaze zmírnit prudký nárůst cen, není jich prostě dost na to, aby vyrovnaly objem, který evropské země potřebují. Ceny plynu proto budou pravděpodobně i nadále růst.

Odklon od dolaru je v plném proudu
Země jako Írán, Turecko, Čína a Indie již začaly obchodovat s Ruskem ve svých vlastních měnách, což znamená, že trh s více než 3 miliardami obyvatel již není při obchodování závislý na dolarech. To je významná hrozba pro moc, kterou Amerika získává díky tomu, že je domovskou zemí hlavní rezervní měny. Ačkoli to samo o sobě nemusí stačit k oslabení moci dolaru, pravděpodobně to spustí řetězec reakcí, které by nakonec mohly vést ke ztrátě jeho globálního rezervního statusu.

Rusko a Čína tvoří impozantní dvojici, neboť ruské významné suroviny a přírodní zdroje doplňují obrovskou výrobní a exportní základnu Číny. Navíc v Číně a Indii žije více než třetina světové populace, takže mají více než dost lidí, kteří mohou sloužit jako spotřebitelská základna.

Je důležité, aby západní veřejnost pochopila tuto skutečnost: skutečným cílem konfliktu jsme MY, nikoli Rusko. Nejvíce to odnesou USA a Evropa, přičemž největší škody utrpí dolar.

Současně Fed přistoupil ke zvýšení úrokových sazeb na pozadí rychle rostoucích cen nezbytných produktů, jako jsou energie, bydlení a potraviny. Z nějakého důvodu však mainstreamová média důsledky všech těchto kroků ignorují a mnoho Američanů nadále věří, že vše, co se nyní děje s ekonomikou, lze připsat Putinovi.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x