Klaus Schwab: Čína je vzorem pro mnoho zemí

Klaus Schwab

Zakladatel Světového ekonomického fóra (WEF) Klaus Schwab v nedávném rozhovoru pro čínskou státní televizi velmi chválil Čínskou lidovou republiku. Když 84letý Schwab hovořil o svých plánech na budoucí globální vládu, pochválil komunistickou zemi a označil ji za „vzor“ pro mnoho zemí světa.

Klaus Schwab

Když minulý týden na summitu generálních ředitelů APEC v thajském Bangkoku diskutoval s Tian Weiem z CGTN mimo jiné o potřebě „systémové transformace světa“, hovořil Schwab o nutnosti strategického přístupu k nadcházejícímu globalistickému převzetí planety.

Na otázku, co si myslí o svých zkušenostech z konference G20 na indonéském Bali, byl Schwab vesměs pozitivní – ale také se zdálo, že je netrpělivý, aby se pohnul kupředu.

„Myslím, že je to pozitivní. Základ byl vytvořen, ale musíme jít ještě o krok dál,“ prohlásil. „Musíme mít strategickou náladu; musíme vybudovat svět zítřka.“

Pokud jde konkrétně o Čínu, Schwab ocenil úspěchy komunistického režimu a označil je za „ohromné.“

„Myslím, že Čína je vzorem pro mnoho zemí,“ řekl.

Schwab jen trochu zaváhal a řekl, že pravděpodobně není v zájmu žádného národa jednoduše vnucovat jakýkoli politický systém. Rozhodně se však zdálo, že na něj udělalo dojem, jak komunismus v Číně funguje.

„Při zavádění systémů bychom měli být velmi opatrní,“ řekl, „ale čínský model je pro řadu zemí jistě velmi atraktivní.“

Člověka by zajímalo, co je to za represivní čínský systém, který Schwab tak obdivuje. Je to snad jejich brutální uzavírání kvůli Covid-19, ke kterému stále dochází a k němuž naposledy došlo v Kantonu, městě v provincii Guangdong severovýchodně od Hongkongu? Tato oblast je již několik týdnů přísně uzavřena a právě tento týden se stala dějištěm násilných nepokojů, které musela potlačit policie.

Nebo možná touží po schopnosti Číny účinně umlčet nepohodlné etnické či náboženské skupiny, jako je genocida ujgurských muslimů nebo tábory pro vymývání mozků křesťanů.

Ačkoli to Schwab neřekl přímo, právě takovou kontrolu by on a další globalističtí vůdci rádi zavedli nad světovou populací.

Pro někoho, jako je Schwab, je možná ještě zajímavější čínský systém sociálního kreditu nebo „morálního žebříčku“, v němž vláda sleduje chování občanů a na základě tohoto skóre nabízí odměny (nebo tresty). Taková věc by byla ideální pro sledování skóre jednotlivců v oblasti ESG (Environmental, Social, Governance). WEF je hlasitým propagátorem ESG a tvrdí, že hraje klíčovou roli při navazování vztahů s vládami a korporacemi. Jistě by se dalo využít i ke sledování jednotlivců.

„‚Stakeholder capitalism‘, model, který jsem poprvé navrhl před půl stoletím, staví soukromé korporace do role správců společnosti a je zjevně nejlepší odpovědí na dnešní sociální a environmentální výzvy,“ napsal Schwab v roce 2019. „Měli bychom využít této chvíle a zajistit, aby kapitalismus zainteresovaných stran zůstal novým dominantním modelem.“

Jedním z možných předchůdců takového invazivního systému v celosvětovém měřítku by mohl být „digitální zdravotní certifikát“, který propagovali vedoucí představitelé skupiny G20 na nedávné konferenci na Bali v Indonésii. Zastánci se domnívají, že takový systém by „usnadnil bezproblémové mezinárodní cestování“ v případě další globální pandemie.

Samozřejmě by také poskytl budoucí globální vládě prostředky ke sledování chování jednotlivců, ať už jde o spotřebu fosilních paliv, návštěvu potratové kliniky nebo střelnice.

Nazývat autoritářský čínský režim „vzorem“ představuje pro někoho, jako je Schwab, sen. Jeho Světové ekonomické fórum touží po institucionální kontrole, jakou má Čína nad svým z velké části zotročeným obyvatelstvem.

Pokud by Schwab a další globalisté dosáhli svého, svoboda lidí by závisela na jejich ochotě podřizovat se vládním mandátům – a to ve skutečnosti není žádná svoboda.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

A že se to těm číňnanům líbí, co Švábe? Digitální “očkovací pas” G20 není zákon a my ho nepřijímáme

1
0
Would love your thoughts, please comment.x