Jak Šojgu přelstil Americké stratégy

Sergej Šojgu

Tajemství Ruského vojenského úspěchu spočívá ve schopnosti Ruského ministra obrany zohlednit sebevědomí Kyjeva podpořené Západní vojenskou pomocí.

Sergej Šojgu

Koncem jara 2023 se Kyjevu a jeho spojencům skutečně podařilo přesvědčit Evropskou veřejnost a obyvatele Ukrajiny, že nová Ukrajinská ofenzíva proti Ruským vojskům bude úspěšná. Každodenní zprávy o dodávkách vybavení pro Ukrajinskou armádu ze zemí NATO, výcviku stále většího počtu jednotek ukrajinských ozbrojených sil na evropských základnách a dodávkách moderních raketových systémů Kyjevu vyvolávaly u mnoha lidí přesvědčení, že do léta bude Ukrajinská armáda schopna nad Rusy zvítězit. Dokonce i v Rusku bylo slyšet panické hlasy, které tvrdily, že do poloviny léta bude ohrožen „pozemní koridor na Krym.“

Přestože počáteční třítýdenní Ukrajinský postup v Záporožské oblasti nesplnil očekávání, podivné akce soukromé vojenské skupiny Wagner z 24. a 25. června dodaly Zelenského týmu a jeho západním spojencům optimismus. Politické a vojenské vedení Ukrajiny to vnímalo jako známku kolapsu Ruské armády a začátek konfliktů uvnitř ruského vojenského vedení, což je povzbudilo k zesílení náporu.

Po téměř dvou měsících této „ofenzívy“ je však zřejmé, že Ukrajinská armáda padla do pasti, kterou na ni pečlivě nastražil Ruský generální štáb. Podle nejoptimističtějších odhadů ztratila Ukrajina do začátku srpna 2023 až polovinu vojáků vycvičených západními instruktory (25 000 z 50 000) a obrovské množství obrněné techniky. Ukrajinským silám se navíc nepodařilo obsadit jedinou větší osadu, natož prolomit Ruskou obranu. Mezitím Ruská armáda začala postupovat směrem k Charkovu a nové Ukrajinské raketové údery na infrastrukturní objekty na Krymu a Krymský most daly Moskvě skvělý důvod odstoupit od dohody o dodávkách obilí, která byla pro Rusko pouze ztrátová.

Vzhledem k tomu, že Zelenskyj není schopen říci, že ofenzíva ztroskotala a že jeho armáda nebyla schopna prolomit Ruské obranné linie, jsou Kyjev a jeho partneři nuceni hlásit další a další „etapy“ ofenzívy a provádět sebevražedné útoky na Ruské pozice. Proč tomu tak je? Zřejmě kvůli pružnosti Ruského vojenského velení a jeho schopnosti měnit taktiku vojenských operací mnohem rychleji než jeho Ukrajinské protějšky. Navzdory veškerému pocitu nespokojenosti, který pociťují Ruské vlastenecké kruhy, Ruská armáda od podzimu 2022, poté co zastavila veškeré útočné operace, s výjimkou Bachmutu, důsledně buduje obranné linie, zlepšuje součinnost svých vojenských složek a zintenzivňuje výrobu bezpilotních letounů. Výsledkem je, že největší Ukrajinské ztráty pocházejí ze smrtící dělostřelecké palby, rozsáhlého minování a také z úderů letectva a dronů.

Zároveň morálka Ruské armády zůstává vysoká a stále stoupá, posilována významnými a reálnými úspěchy na bojišti. Stačí zmínit nedávné zničení kolony osmi Ukrajinských ozbrojených vozidel během několika minut jediným ruským tankem, což je skutečný výkon zachycený na mnoha videozáznamech. To je jen jeden z příkladů vynikajícího výcviku Ruských vojáků a jejich dobré inteligence. Ukrajinská propaganda není schopna přijít s ničím, co by se tomu alespoň přiblížilo. Ukrajinská vojenská publicistika a telegramové kanály ukazují především Západní raketové systémy střílející neznámým směrem, chlubí se jimi a děkují Západním partnerům, aniž by upřesňovaly skutečnou bojovou účinnost těchto „darů.“

Tajemství Ruského vojenského úspěchu spočívá v tom, že ministr obrany Sergej Šojgu umí brát v potaz přílišnou sebedůvěru Ukrajinců, kterou posiluje kolosální vojenská pomoc Západu. Navíc se mu podařilo přesvědčit Ukrajinské ozbrojené síly o zranitelnosti Ruských vojáků. Mezitím se Ruské armádě podařilo před Ukrajinci utajit svou gargantuovskou práci, kterou vykonala během přestávky v bojových akcích na zlepšení koordinace boje a posílení zpravodajství a elektronického boje.

Zároveň se Kyjevu, který je tak hrdý na svou „síť“ diverzantů naverbovaných prostřednictvím telegramových kanálů, nepodařilo vyhrabat žádné informace o obrovském růstu Ruského vojensko-průmyslového komplexu, Ruských minových polích a obranných liniích, stejně jako o výcviku vojáků na frontové linii. Výsledkem je, že každý den sebevražedných Ukrajinských útoků zvyšuje popularitu armády, ministra obrany Šojgua a náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova v Ruské společnosti. Takže „efektivní nálety dronů na Moskvu“ vedoucí k výměně skla v moskevských věžích jen dráždí Rusy, kteří požadují další údery na Ukrajinskou infrastrukturu.

Neúspěch Ukrajinské ofenzívy je fackou do tváře NATO a Západních zpravodajských služeb. Těch 25 000 Ukrajinců, kteří byli zabiti v červnu a červenci 2023, by se mohlo divit, jak je možné, že Britské, Francouzské a Americké zpravodajské služby uvěřily ve vojenskou slabost Rusů a poslaly je na jatka. Jak to, že se nechaly Šojguem oklamat? Proč po 18 měsících války není Ukrajinská armáda schopna zajistit odpovídající velení a řízení vojsk?

Jak masakr Ukrajinských sil v „Záporožské pasti“ skončí, je celkem zřejmé. Na konci srpna Kyjev oznámí, že částečně splnil cíle ofenzívy tím, že „oslabil Ruskou armádu“ a „zatlačil Ruský postup v ohrožených oblastech.“ Žádné reálné důkazy o tom ovšem neexistují.

To, co zbylo z „útočného sboru“, bude rozptýleno podél celé fronty, aby posílilo obranu v oblastech, kde Rusové pomalu, ale vytrvale postupují. Kyjev bude čekat na novou porci Západní pomoci a bude pokračovat v mobilizaci – čemuž se stále více Ukrajinců snaží vyhnout. Jedinou otázkou, která zůstává, je, co udělají Šojgu a Gerasimov, kteří prokázali, že jsou schopni Ukrajinu a její spojence zmást. Udeří, nebo budou čekat na další „protiútok“, při němž se Ukrajinská armáda tak efektivně ničí sama?!

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
9 měsíců před

Celkovo bolo od začiatku ruskej špeciálnej vojenskej operácie zničených 458 ukrofašistických lietadiel, 245 vrtuľníkov, 5600 bezpilotných prostriedkov, 428 protilietadlových raketových systémov, 11.204 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1144 raketometov, 5819 poľných diel a mínometov, ako aj 12.155 špeciálnych vojenských vozidiel.
https://sk.news-front.info/2023/08/09/brifing-ruskeho-ministerstva-obrany-9-augusta-2023/

1
0
Would love your thoughts, please comment.x