Glenn Beck: Putinova zdrženlivost je jediným důvodem, proč USA nejsou právě teď ve válce

Putin a Biden

Jediným důvodem, proč se zásah Spojených států do ruské speciální vojenské operace na Ukrajině nezměnil ve třetí světovou válku, je zdrženlivost ruského prezidenta Vladimira Putina.

Putin a Biden

Tvrdí to konzervativní politický komentátor Glenn Beck, který o probíhající situaci na Ukrajině hovořil v nedávné epizodě svého pořadu na BlazeTV se spolumoderátorem Stevem Burguierem.

Beck a Burguiere se vyjádřili v tom smyslu, že kdyby USA z nějakého důvodu napadly Mexiko a Kreml by otevřeně vyzbrojoval a poskytoval mexické vládě různé druhy vojenské pomoci a podpory, Bílý dům by zuřil a pravděpodobně by zaútočil na Rusko.

„Co tomu [třetí světové válce] brání? Jediné, co ji právě teď zastavuje, je výhradně zdrženlivost Vladimira Putina, na kterou se mimochodem není možné spoléhat,“ řekl Burguiere. „Znovu a znovu ukazuje, že nemá téměř žádné zábrany. Právě vtrhl do země a napadl ji naprosto směšným způsobem… Nemohu dostatečně vyjádřit, jak moc mi tato invaze vadí.“

„Jak bylo řečeno, kdyby se tento scénář odehrál opačně, stoprocentně bychom navenek říkali, že jsme ve válce s Ruskem, a svým způsobem to Kreml říká, ale zatím se tak naštěstí nechová,“ uzavřel Burguiere.

Bidenova administrativa rozdává americké zbraně
Aby se situace na Ukrajině ještě zhoršila, schválil prezident Joe Biden nový balíček vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě až 300 milionů dolarů od daňových poplatníků, včetně další munice, zejména pro bezpilotní letouny.

Bílý dům otevřeně diskutuje o poskytnutí dalších dronů a munice pro již tak rychle rostoucí flotilu kyjevských dronů právě v době, kdy přicházejí zprávy o obnovení útoků dronů na Moskvu. Administrativa to obhajuje tím, že údajně nic nenasvědčuje tomu, že by při nedávných útocích na Moskvu byly použity drony nebo munice vyrobené v USA.

Bílý dům navíc tvrdí, že Kyjev souhlasil s tím, že k útokům na ruské území nepoužije žádné zbraně dodané Američany, a sám ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ujistil USA, že jeho vláda a ozbrojené síly budou respektovat americké obavy.

„Neříkáme jim, kde mají udeřit. Neříkáme jim, kde nemají udeřit… Nakonec prezident Zelenskyj a jeho vojenští velitelé rozhodnou, co budou dělat z vojenského hlediska,“ řekl John Kirby, mluvčí Rady pro národní bezpečnost Bílého domu. Dodal však, že Spojené státy se k Ukrajincům „soukromě vyjádřily velmi jasně a určitě jsme se vyjádřili i veřejně, že nepodporujeme útoky uvnitř Ruska.“

Nový balíček pomoci poskytnutý Ukrajině zahrnuje munici pro raketové baterie Patriot a další rakety pro vysoce mobilní dělostřelecké raketové systémy, jakož i další munici pro systémy protivzdušné obrany Avenger a Stinger.

USA rovněž poskytují celou řadu zařízení pro odminování, protipancéřovou munici, neřízené rakety vzduch-země Zuni, brýle pro noční vidění, asi 30 milionů nábojů pro ruční zbraně a nezveřejněné množství dalších dělostřeleckých nábojů.

„Nemáme žádnou výzbroj,“ poznamenal Beck. „Protože co jsme dělali? Všechno jsme rozdali.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
10 měsíců před

Amerika a Británie jsou v pr…. Nemohou do žádné války. Jinak by je Rusko naprosto zničilo.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x