George Soros v rámci „radikální změny“ ukončí většinu svých aktivit v EU

George Soros

Nadace Otevřené společnosti George Sorose, kterou nyní ovládá jeho syn Alexander, ukončí většinu svých aktivit v Evropské unii.

George Soros

Tento krok, který přichází poté, co nevládní organizace financované nadací převáželi více než deset let migranty do Evropy (mise splněna?), přichází poté, co rodinná nadace s rozpočtem 25 miliard dolarů oznámila snížení počtu zaměstnanců nejméně o 40 % po nástupu Alexandra.

V dopise zaslaném příjemcům grantů v Maďarsku, který viděla agentura Bloomberg, se uvádí, že nový model fungování organizace si vyžádá „další významnou restrukturalizaci“ a „uzavření všech regionálních a globálních programů.“

„V konečném důsledku nové schválené strategické směřování předpokládá stažení a ukončení velké části naší současné práce v rámci Evropské unie a přesunutí našeho zaměření a přidělování zdrojů do jiných částí světa,“ uvádí se ve zprávě, která cituje další dopis zaslaný zaměstnancům berlínského ústředí OSF.

„OSF z velké části ukončí financování v rámci Evropské unie a další financování bude velmi omezené,“ píše se v dopise, aniž by byl blíže specifikován, pouze se uvádí, že organizace se otáčí, protože „instituce a vlády EU již vyčlenily značné prostředky na lidská práva, svobodu a pluralitu“ uvnitř bloku.

A Bloomberg samozřejmě pěje na OSF chválu:

„V EU financovala OSF širokou škálu filantropických programů ve východních zemích bývalého komunistického bloku, včetně Maďarska, Polska, Slovenska, Rumunska, České republiky, Bulharska a dalších zemí. Patřily mezi ně iniciativy zaměřené na posílení demokracie, podporu lidských práv a zmírnění chudoby a diskriminace romské menšiny.

Financuje také projekty v evropských zemích mimo EU, například na Balkáně a dále ve střední Asii.

Organizace měla své evropské ústředí v Budapešti až do roku 2018, kdy se přestěhovala do Berlína po několikaleté kampani nacionalistické vlády premiéra Viktora Orbána v Maďarsku proti Sorosovi a liberálním hodnotám OSF. Kanceláře má také v Barceloně, Bruselu a Belgii. -Bloomberg“

Za poslední tři desetiletí OSF vynaložila na různé projekty více než 19 miliard dolarů, z toho 209 milionů dolarů v roce 2021 na projekty v Evropě a v regionu střední Asie.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x