Evropská unie oznámila, že občanům, kteří odmítnou digitální identifikaci Billa Gatese, bude zakázán přístup k internetu

COP26

Evropská unie mění internet v systém založený na povoleních, v němž musí běžní občané předložit svou digitální identitu, aby se mohli podílet na životě moderní společnosti.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen urychluje plány, podle nichž bude každý uživatel sociálních sítí povinen předložit vládou schválenou digitální identitu již při samotném přihlášení. To, co se prezentuje jako ochrana dětí, brzy učiní ověřenou digitální identitu vstupenkou do online světa – místa, kde běžní lidé pracují, navazují kontakty, nakupují, diskutují a organizují se.

Von der Leyenová tento týden oznámila, že EU aktivně usiluje o celounijní zákaz sociálních médií pro nezletilé. „Domnívám se, že musíme zvážit odklad přístupu k sociálním médiím,“ uvedla v Kodani. „V závislosti na výsledcích bychom mohli letos v létě předložit legislativní návrh.“

Ocenila australský zákaz účasti mladších než 16 let a vyzvala Evropu, aby se tímto příkladem inspirovala: „Dětství a rané dospívání jsou formativní období a domnívám se, že bychom měli našim dětem poskytnout více času na to, aby si v této citlivé fázi vybudovaly psychickou odolnost.“

Francie hodlá od září zakázat přístup osobám mladším 15 let, přičemž Španělsko, Německo, Irsko, Dánsko, Řecko, Rakousko a Nizozemsko rovněž zavádějí podobná opatření. Velká Británie se ubírá stejným směrem.

Skutečný cíl: Všichni
Kritici poukazují na zjevnou slabinu argumentace o „bezpečnosti dětí“: platformy nemohou ověřit věk, aniž by ověřily totožnost všech uživatelů. V zájmu ochrany nezletilých budou úřady v praxi nutit dospělé, aby nahráli úřední doklady nebo se přihlásili prostřednictvím digitálních identifikačních systémů napojených na státní správu, teprve poté budou moci zveřejňovat příspěvky, komentovat, procházet obsah nebo posílat zprávy.

EU již vyvinula aplikaci pro ověřování věku založenou na kontroverzní infrastruktuře digitálních COVID certifikátů – stejném systému, o kterém mnozí varovali, že připraví půdu pro širší digitální kontrolu. Brusel ji agresivně propaguje navzdory rizikům pro soukromí a technickým problémům.

To bude prosazováno prostřednictvím zákona o digitálních službách (DSA), který technologickým firmám hrozí pokutami až do výše 6 % celosvětových tržeb. Výsledek je jasný: anonymní účast na digitální společnosti skončí. Pokud odmítnete poskytnout své údaje, riskujete, že budete vyloučeni z platforem, které dnes utvářejí veřejnou debatu, ekonomické příležitosti a sociální vazby.

Tyto opatření budou prosazována prostřednictvím zákona o digitálních službách (DSA), který technologickým firmám hrozí pokutami až do výše 6 % celosvětových tržeb. Výsledek je jasný: anonymní účast v digitální společnosti skončí. Pokud odmítnete poskytnout své údaje, riskujete, že budete vyloučeni z platforem, které dnes utvářejí veřejnou debatu, ekonomické příležitosti a sociální vazby.

Od ochrany k oprávnění
Ačkoli je tato politika prezentována jako ochrana dětí, ve skutečnosti normalizuje budoucnost, v níž bude stát rozhodovat o tom, kdo se smí účastnit online života. „Bezpečnost“ se stává záminkou pro masovou digitální identifikaci a rozšířené sledování.

Několik zemí, včetně Polska a Estonska, se brání plnému zavedení těchto opatření z obav o přístup k informacím a suverenitu. Komise však neprojevuje žádné známky toho, že by ustoupila.

Pokud bude tento zákon přijat, bude to znamenat jeden z nejradikálnějších zásahů do každodenního života v demokratické Evropě. Aby mohli být Evropané v digitálním věku informováni, zapojovat se do diskuzí, podnikat nebo se prostě jen spojovat s ostatními, budou muset nejprve předložit orgánům svou digitální identitu.

Poselství je čím dál jasnější: Buď se podřiď systému, nebo budeš vyloučen ze společnosti.

Podpořte Nás A Přispějte Malým Darem Na Chod Aktax.Cz

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 hlasy
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
nagualista
Host
nagualista
1 měsíc před

Kdyby mi někdo před pár lety tvrdil, že si 450 mil. evropských dluhových otroků nechá takhle kadit na hlavu, nevěřil bych. Teď už věřím, že jsou ochotni i platit za vzduch i za z zítřek 4. říši až do hořkého konce.

Přemek J
Host
Přemek J
1 měsíc před

O tom EU nerozhoduje ani náhodou. Neonacismus má utrum.

Rusnak
Host
Rusnak
1 měsíc před

EU toto neprežije!

Drak
Host
Drak
1 měsíc před

A co na to občané? Nasrat, jó nasrat nevážená EU!

Karel Cach
Host
Karel Cach
1 měsíc před

Myslím si, že každý by měl své názory prezentovat pod svým pravým jménem, nebo si je nechat pro sebe. Na druhé straně ale by neměl být odepřen přístup k informacím těm, kteří nechtějí být sledováni, jaký obsah informací čerpají. Museli by si vystačit s přístupem jen pro čtení.Volil bych tedy něco mezi. Pasivní anonymní přístup k Netu volný, ale aktivní přístup jen pod ověřeným pravým jménem. Mladí by do určitého věku měli aktivní přístup odepřen a to by myslím stačilo.

5
0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x