EU byla kvůli protestům zemědělců nucena zrušit klíčové prvky Zelené agendy

Ursula von der Leyen

Povstání zemědělců v celé Evropě donutilo globalistické vedení Evropské unie v Bruselu ustoupit od klíčových prvků svého zeleného programu, jehož cílem je dosáhnout „nulových čistých“ emisí.

Alespoň prozatím…..

Po loňském významném vítězství v Nizozemsku se protestujícím zemědělcům podařilo dosáhnout dalšího významného vítězství proti globalistické agendě.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v úterý oznámila stažení sporného zákona, jehož cílem bylo omezit používání pesticidů v celé Evropské unii, což znamená první porážku Zelené dohody. Stáhla také plány, které měly po zemědělském sektoru požadovat, aby do roku 2040 snížil emise metanu a dusíku o třetinu.

Brietbart uvádí: Brusel se také chystá ustoupit od plánů na snížení používání pesticidů na polovinu ve stejném časovém období, což je podle zemědělců znevýhodňuje oproti zahraničnímu zemědělství dováženému do bloku v rámci dohod o volném obchodu za nižší ceny, protože jejich země mají méně přísné environmentální předpisy než EU.

Rovněž byly opuštěny plány, které měly Evropany přimět k tomu, aby jedli méně masa, což bylo ústřední téma hnutí Velkého resetu, kterému elity dávaly přednost.

Šéfka EU von der Leyenová k tomu podle deníku The Telegraph uvedla: „Naši zemědělci si zaslouží, aby jim bylo nasloucháno.“

„Vím, že se obávají o budoucnost zemědělství a o svou budoucnost jako zemědělců. Vědí však také, že zemědělství musí přejít na udržitelnější model výroby, aby jejich farmy zůstaly ziskové i v příštích letech,“ řekla v Evropském parlamentu.

Není však jasné, zda ústupky, které Brusel v úterý učinil, budou stačit k potlačení hněvu zemědělců, protože stále čelí nadměrné regulaci na vnitrostátní i unijní úrovni a také problémům s levnou zahraniční produkcí, zejména z Ukrajiny, které byl po Ruské invazi umožněn bezcelní přístup na trh EU.

Protesty zemědělců proti ekologické agendě EU, které začaly před čtyřmi lety v Nizozemsku, způsobily, že velká města jako Berlín, Brusel, Paříž a Řím byla v uplynulém měsíci zablokována tisíci traktorů, což způsobilo problémy v dodavatelském řetězci a narušilo život ve městech.

Zemědělci však mají širokou podporu, neboť podle nedávného průzkumu veřejného mínění téměř 90 % Francouzských voličů považuje protesty traktoristů za oprávněné.

Podpora zemědělců vyvolala paniku mezi neoliberálními frakcemi v Bruselu, které se obávají, že se nadcházející červnové volby do Evropského parlamentu změní v referendum o neúspěších zelené agendy.

Kromě toho, že to zemědělcům uškodilo, bylo také považováno za to, že Evropa zůstala zranitelná vůči vnějším událostem, jako je válka na Ukrajině, která zvyšuje cenu energie v Evropě, kde domácí produkce fosilních paliv do značné míry vyschla ve prospěch takzvaných obnovitelných zdrojů energie, jako je větrná a solární energie, které nedokázaly splnit sliby energetické nezávislosti.

Zatímco úterní ústup byl všeobecně považován za vítězství zemědělců, někteří – možná cítící krev ve vodě – vyzvali k pokračování tlaku na vedení EU.

Nizozemská prozemědělská politická aktivistka Eva Vlaardingerboeková uvedla: „Je to dobrá zpráva, protože ukazuje, že protesty a tlak na naše vládce fungují. Pouhé zrušení požadavků pro rok 2040 však nestačí. Musí se zrušit celá agenda. Zelená dohoda a podvod NetZero musí zmizet. Vyhráli jsme bitvu, ne však válku.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
5 měsíců před

Je třeba přitlačit na ty zločince z Bruselu ještě silněji.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x