Elon Musk se vysmívá obviněním USA, že Írán je válečný štváč

Elon Musk

Zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk se prostřednictvím své platformy X na sociálních sítích vysmívá obviněním, že Írán je válečný štváč. Tvrzení Amerických úřadů zesměšnil tím, že na své platformě zveřejnil obrázek několika Amerických vojenských základen obklopujících Íránské hranice.

Sarkastickým tónem poznamenal, že je třeba si všimnout, jak Íránci výhodně umístili svou zemi do blízkosti Amerických vojenských základen.

Íránští představitelé soustavně zdůrazňují svůj nesouhlas s válkou kdekoli na světě. Mezitím bylo potvrzeno, že Izraelské okupační síly přijaly nejméně 45 nákladních letadel přepravujících zbraně z USA do Izraele, jak vyplývá z informací zveřejněných Izraelským ministerstvem bezpečnosti.

Mezi zaslanou vojenskou pomocí bylo „přibližně 1 000 tun výzbroje“, vojenská vozidla a zásoby, zdravotnické vybavení a vojenské sanitky, uvádí se v příspěvku na X.

Podnikatel Elon Musk již dříve prohlásil, že jeho satelitní síť Starlink bude poskytovat připojení mezinárodně uznávaným humanitárním organizacím v Gaze.

„Není jasné, kdo má pravomoc pro pozemní spojení v Gaze, ale víme, že žádný terminál nepožádal o připojení v této oblasti,“ uvedl Musk na X.

„Žádné terminály z Gazy se nepokusily komunikovat s naší konstelací,“ dodal v dalším příspěvku.

Jeho výroky následovaly po výzvách uživatelů sociálních sítí, kteří ho vyzývali, aby využil Starlink a nabídl Gaze přístup k internetu, protože Izrael vybombardoval všechny telekomunikační věže.

To se shoduje s bezprecedentním Izraelským bombardováním pásma a záměrnými údery, které přerušují komunikační sítě v Gaze, zatímco okupační síly se pokoušejí o omezené pozemní vpády do pásma a opakovaně selhávají.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x