Donald Trump: Mohu zastavit třetí světovou válku, krach SVB je jen začátek

Donald Trump

V projevu v Davenportu ve státě Iowa bývalý americký prezident Donald Trump svým příznivcům sebevědomě řekl, že je jediným prezidentem, který může účinně zabránit třetí světové válce.

Donald Trump

„Jsem jediný kandidát, který by to mohl slíbit. Zabráním třetí světové válce, protože opravdu věřím, že třetí světovou válku budete mít,“ řekl.

Trump již v minulosti učinil podobné sliby, že na Ukrajině nebudou „žádní mrtví lidé“ nebo o tom, že USA jsou blíže jaderné válce, dokud bude v úřadu americký prezident Joe Biden.

Ačkoli Trump měl během svého funkčního období podíl na eskalaci konfliktu poté, co pohrozil Severní Koreji, že spustí „oheň a zuřivost, jakou svět ještě neviděl“, pokud KLDR vysloví hrozby vůči USA.

Trump obvinil Bidena, že ve své zahraniční politice selhal a nezastavil spojenectví mezi Čínou a Ruskem.

„Bidenova administrativa zahnala Rusko přímo do náruče Číny, což je nepřijatelné,“ řekl Trump účastníkům konference. „Když jako dítě studujete historii, naučíte se jedinou věc: nikdy nechcete, aby se Rusko a Čína spojily a vytvořily alianci. Biden to udělal. Mají teď velké nádherné spojenectví.

„A zahnali Rusko přímo do náruče Číny. Jako když berete dítěti bonbón, bylo to pro Čínu,“ dodal.

DeSantis je RINO
Na adresu floridského guvernéra a potenciálního protikandidáta Rona DeSantise bývalý prezident zasel strach veřejnosti, že DeSantis, neboli „DeSanctimonious“, jak ho nazývá, zruší sociální a zdravotní pojištění, a přirovnal ho k senátorovi Mittu Romneymu (R-Utah) a bývalému předsedovi Sněmovny reprezentantů Paulu Ryanovi (R-Wisconsin).

„Musíte si uvědomit, že Ron byl žákem Paula Ryana, což je RINO [republikán jen podle jména] ztroskotanec, který v současné době ničí Fox News a neustále by hlasoval proti oprávněním,“ řekl Trump.

Trump poté slíbil, že udělá nemožné, aby „ochránil Iowský etanol“, a to tím, že se obul do guvernéra za to, že hodlá omezit dotace na zemědělské produkty, včetně etanolu.

Znamení doby
V souvislosti s čerstvým uzavřením bank Silicon Valley Bank a Signature Bank Trump oznámil, že v USA nastává doba hospodářského úpadku.

„Včera byly zavřeny dvě velké banky, to je špatné znamení, to by mohl být začátek,“ prohlásil s odkazem na krach bank, který podle podezření začal v důsledku zvýšení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem.

Šestnáctá největší americká banka zaznamenala v pátek propad 60 % svých akcií, což z ní po velkém propadu trhu v roce 2008 učinilo druhý největší bankovní úpadek v historii USA, který přiměl regulační orgány k zabavení jejích aktiv a zastavení obchodování s jejími akciemi na burze Nasdaq, informovala v sobotu agentura AP.

Startupy, které tvoří většinu zákazníků banky Silicon Valley, začaly minulý týden vybírat peníze, čímž vyčerpaly kapitál banky a vyvolaly plošný výběr peněz. Do konce čtvrtka si zákazníci vybrali ohromujících 42 miliard dolarů. Banka dokonce v pátek hledala kupce, ale nenašla ho.

Je pozoruhodné, že banka sloužila mnoha izraelským podnikům a její pád vyvolal podle Al-Monitoru poplach v izraelském technologickém sektoru.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Podle Bidena je „bankovní systém bezpečný“ – možná dokonce stejně bezpečný jako vakcíny

1
0
Would love your thoughts, please comment.x