CIA varovala Německo před útokem na plynovod už před několika týdny

útok na plynovod

Podle zprávy německého časopisu Der Spiegel CIA varovala Berlín před možným útokem na plynovody v Baltském moři „již před několika týdny.“

útok na plynovod

S odvoláním na „několik osob obeznámených s touto záležitostí“ publikace uvádí, že tip od americké špionážní agentury „obdržel Berlín v létě.“

Německo na incident zpočátku reagovalo tak, že se pravděpodobně jednalo o „cílený útok“, který provedlo buď Rusko, nebo Ukrajina.

Němečtí vyšetřovatelé dospěli k závěru, že útok musel být úmyslný, protože by byl proveden speciálními jednotkami, potápěči námořnictva nebo ponorkou, které by byly schopny dosáhnout mořského dna a umístit miny nebo výbušniny.

Ačkoli nevylučují, že útok mohl být ruskou „falešnou vlajkou“, jediným předpokládaným motivem by bylo „obvinit z incidentu jiné strany“, uvedl Der Spiegel, přičemž připustil, že „trvalé přerušení dodávek plynu z Ruska“ by bylo v zájmu Ukrajiny.“

Ukrajina zákonitě obvinila Rusko, i když zůstává záhadou, proč by Moskva sabotovala dva plynovody, které ani nepřepravovaly plyn do Evropy.

Jiní naznačují, že vinu nesou Spojené státy, včetně bývalého polského ministra obrany Radka Sikorského, který ve svém tweetu poděkoval Washingtonu za provedení útoku.

https://twitter.com/radeksikorski/status/1574800653724966915?s=20&t=CyyuHNrwrcDZFawWlmmc8w

Jak vysvětluje Chris Menahan, Sikorski je ženatý s neoconem Anne Applebaumovou a letos se zúčastnil setkání Bilderbergu, což znamená, že je do značné míry součástí globální elity.

„Pokud CIA bombardovala tyto civilní ropovody, je to šílený válečný akt, který ještě více zdevastuje evropskou ekonomiku a hrozí plnohodnotnou válkou s Ruskem,“ píše.

Polský ministr zahraničí Stanislaw Zaryn však Sikorkiho obvinil z posilování „ruské propagandy.“

„Ověřování ruských lží v této konkrétní chvíli ohrožuje bezpečnost Polska. Jaký to akt hrubé nezodpovědnosti!“ napsal Zaryn.

Jiní poukazují na slib Joea Bidena, že „ukončí“ Nord Stream 2, pokud Rusko zaútočí na Ukrajinu.

Dánsko oznámilo, že těsně před únikem zjistilo seismické výbuchy a, že se domnívá, že za nimi stojí „úmyslné jednání“ neznámých pachatelů.

„Úřady jasně vyhodnotily, že se jedná o úmyslné akce – nikoliv o nehody,“ uvedla dánská premiérka Mette Frederiksenová.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x