Bill Gates na WEF: Potřebujeme lepší vakcíny bez jehel

Bill Gates

Bill Gates zopakoval svůj zájem o vývoj nové generace vakcín bez použití jehel.

V úterním rozhovoru pro televizní stanici CNBC-TV18 na každoročním zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu Gates uvedl, že pandemie Covid-19 podtrhla potřebu více investovat do vakcín, které by nabízely delší trvání, širší pokrytí a snadnější aplikaci.

Gates řekl:

„Dbáme na to, aby pro všechny tyto vakcíny byla dostatečná kapacita a aby existovala konkurence, takže ceny stále klesají. A budeme mít nové vakcíny.

Budeme mít vakcínu proti TBC [tuberkulóze], vakcínu proti malárii, vakcínu proti HIV, a dokonce i takové věci, jako jsou vakcíny proti Covid-19. Musíme zajistit, aby měly delší trvání a větší pokrytí. A změníme způsob očkování tak, že místo jehly budeme používat malou náplast. Takže pandemie skutečně zdůraznila, že jsme do těchto inovací investovali málo, a naši partneři v Indii jsou součástí toho, jak tyto průlomové produkty zrealizujeme.“

V listopadu loňského roku poskytla Nadace Billa a Melindy Gatesových Americké společnosti Micron Biomedical 23,6 milionu dolarů na vůbec první hromadnou výrobu bezjehlové vakcíny proti spalničkám a zarděnkám, aby se rozšířila její dostupnost v rozvojových zemích. Vakcína je určena k použití u dětí již od devíti měsíců.

Společnost Micron inzeruje novou technologii vakcín jako „‚peel & stick‘ microarray technology která se aplikuje na kůži a umožňuje samopodání léčivých přípravků stisknutím tlačítka.“

Podle společnosti nabízí nová technologie řadu výhod, jako je bezbolestné podání, snadnější přeprava, skladování a využití ve srovnání s tradičními injekčními přípravky a odstranění nutnosti návštěvy vyškoleného zdravotnického pracovníka.

Vakcinační mikronáplasti neboli vMAP jsou technologií, které se dostává velké pozornosti ze strany Americké vlády i předních mezinárodních zdravotnických organizací díky jejímu potenciálu pro „rychlé nasazení“, které by se mohlo „dostat ke každému a všude.“

Podle odborného časopisu Expert Opinion on Drug Delivery publikovaného v lednu 2023:

„Zástupci Úřadu pro pokročilý biomedicínský výzkum a vývoj (BARDA), Nadace Billa a Melindy Gatesových, Koalice pro inovace v oblasti připravenosti na epidemie (CEPI), Gavi, Aliance pro očkování, PATH, Dětského fondu OSN (UNICEF); a Světová zdravotnická organizace poukazují na zásadní potřebu investovat do pilotních výrobních zařízení pro vMAP, aby se urychlil jejich vývoj a zvýšil se přístup k nim, vzhledem k jejich potenciálu rychle nasadit vakcíny během epidemie nebo pandemie a zvýšit dosah vakcín v rámci rozšířeného imunizačního programu v zemích s nízkými a nižšími středními příjmy (LMIC), aby se dostaly všude, s možností využití v zemích s vysokými příjmy (HIC), středními příjmy (MIC) a LMIC.“

Zúčastněné strany se domnívají, že pokud se investice uskuteční rychle, mohou v příštích dvou až třech letech zřídit jedno nebo dvě zkušební zařízení. Poté mohou zahájit první studie za účelem schválení do tří let nebo do roku 2029-2030.

Rychlé nasazení vakcín a terapeutik považovali účastníci středeční diskuse WEF o přípravě na nemoc X za jeden z klíčových faktorů úspěšné reakce na pandemii.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
paja
Host
paja
1 měsíc před

Milý Bille, vy nepotřebujete lepší vakcíny bez jehel, vy potřebujete nakopat do pr dele.

Drak
Host
Drak
1 měsíc před

Nepotřebujeme lepší vakcíny, ty lemple úchylný, potřebujeme se zrůd, jako jsi ty, zbavit po dobrém, nebo po zlém

2
0
Would love your thoughts, please comment.x