Americký generál Mark Milley: USA musí zastavit posilování vojenské spolupráce mezi Ruskem a Čínou

Gen. Mark Milley

Předseda sboru náčelníků štábů USA generál Mark Milley v úterý v rozhovoru pro Foreign Affairs varoval, že USA musí zastavit vojenskou spolupráci mezi Ruskem a Čínou.

Gen. Mark Milley

„Na rozdíl od studené války máte nyní na světě tři velké mocnosti: Spojené státy, Čínu a Rusko,“ řekl Milley a dodal: „Takže si musíme být vědomi toho, že nechceme Čínu a Rusko ve vojenském smyslu sbližovat.“

Prohlásil, že tzv. tripolární svět tvořený třemi výše zmíněnými mocnostmi je složitější než ten bipolární v době studené války, a poznamenal, že „indikátory“ ukazují sbližování obou národů, které je podle něj třeba pečlivě sledovat.

Milley nicméně připustil, že USA nezaznamenaly „plnohodnotné“ geopolitické spojenectví mezi Ruskem a Čínou.

Stalo se tak téměř měsíc poté, co varoval USA, aby zmírnily svou rétoriku vůči Číně, a uvedl, že Washington sice potřebuje „chladnokrevný realismus“ ohledně vyhlídky na možný vojenský střet mezi USA a Čínou, ale Amerika není s Čínou „na pokraji války“, jak varovali někteří představitelé.

Čína již dříve v únoru potvrdila, že nikdy nebude akceptovat, aby USA „ukazovaly prstem“ na vztahy mezi Čínou a Ruskem, a vyzvala Washington, aby místo zhoršování situace usiloval o politické urovnání ukrajinské krize.

Rostoucí přátelství mezi čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem přispělo ke sblížení obou zemí. Ambice ukončit to, co Čína a Rusko považují za americkou ekonomickou a geopolitickou hegemonii, diplomatické vazby dále posílily.

Stojí za zmínku, že navzdory západním sankcím a vydírání dosáhl hospodářský obrat mezi Ruskem a Čínou historického maxima, přičemž Moskva uvedla, že cíl zvýšit objem obchodu na 200 miliard dolarů bude splněn s předstihem.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
1 rok před

Amerika ani celý Západ nedokáže vrazit klín mezi Rusko a Čínu, protože jsou dokonale bezmocní. Mohou jen řvát a zlostně obcházet světem, ale kousnout už nikoho nemohou.

aamater
Host
aamater
1 rok před

Dobrý debil. A ako to chcú asi urobiť? RF a Čína má USA na háku. Dnes je už BRICS a ako sa ukázalo je životaschopné!!! Dokonca sa začalo rozširovať. A rozširuje sa o také štáty ktoré dakedy boli v područí USA!!! Dnes im tieto štáty ukázali prostredník!!! Toto je holý fakt a nikto na tom už nič nezmení. SAE a Turecko sú toho príkladom!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x