WHO přijímá COVID-19 očkovací pasy evropského typu jako součást nového globálního digitálního zdravotního certifikátu

Německá digitální identifikační peněženka

Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že převezme rámec digitálního očkovacího pasu COVID-19 Evropské unie jako součást nové globální sítě digitálních zdravotních certifikátů.

Německá digitální identifikační peněženka

WHO ve svém prohlášení z 5. června uvedla, že uzavřela „přelomové partnerství v oblasti digitálního zdraví“ s Evropskou komisí (EK), výkonným orgánem Evropské unie.

V rámci tohoto nového společného projektu bude stávající evropský rámec digitálních očkovacích pasů sloužit jako první stavební kámen globální sítě digitálních zdravotnických produktů.

Nový rámec očkovacích pasů, nazvaný Globální síť pro certifikaci digitálního zdraví, již vyvolal kritiku, přičemž australský senátor Alex Antic ve svém prohlášení uvedl, že tento krok je „jen další konspirační teorií, která se stává skutečností.“

Očkovací pasy – a různé další formy systémů digitální identity – byly kritizovány jako zásah do soukromí a jako potenciálně umožňující vládám a korporacím vynucovat si lidské chování, například zamezením přístupu k infrastruktuře nebo službám.

WHO ve svém prohlášení uvedla, že v rámci nové iniciativy „převezme systém digitální certifikace COVID-19 Evropské unie (EU), aby vytvořila globální systém, který pomůže usnadnit globální mobilitu a ochránit občany na celém světě před současnými i budoucími zdravotními hrozbami.“

EU digitální vakcinační COVID-19 certifikát vstoupil v platnost v červenci 2021, přičemž bylo vydáno více než 2,3 miliardy certifikátů.

S odeznívající pandemií se používání očkovacích pasů v poslední době omezilo – a dále se snížilo poté, co WHO nedávno vyhlásila konec platnosti COVID-19 jako celosvětového stavu ohrožení veřejného zdraví.

Ačkoli platnost nařízení EU o digitálních COVID certifikátech vyprší na konci června 2023, WHO vidí v rámci digitálních očkovacích pasů tohoto bloku potenciál pro další případy použití nad rámec COVID-19, například digitalizací mezinárodního očkovacího průkazu nebo osvědčení o profylaxii.

Kritici odsoudili očkovací pasy jako diskriminační, protože zamezují neočkovaným osobám v přístupu k veřejným službám nebo připravují půdu pro invazivnější zdravotní dohled.

„Znepokojivý vývoj“?
Nová iniciativa globálního očkovacího pasu navazuje na dohodu z prosince 2022, kterou podepsali generální ředitel WHO Dr. Tedros Ghebreyesus a Stella Kyriakidesová z Evropské komise pro zdraví a bezpečnost potravin a která má posílit spolupráci mezi EU a WHO v oblasti široké škály digitálních zdravotnických produktů.

„Dnešek je novou kapitolou v globální spolupráci v oblasti digitálního zdraví,“ uvedla Kyriakidesová v prohlášení na sociálních sítích.

„Pomůže to postavit WHO do centra naší globální zdravotnické architektury,“ dodala.

Ghebreyesus ve svém prohlášení uvedl, že „na základě velmi úspěšné digitální certifikační sítě EU chce WHO nabídnout všem členským státům WHO přístup k digitálnímu zdravotnickému nástroji s otevřeným zdrojovým kódem.“

„Cílem nových digitálních zdravotnických produktů, které jsou ve vývoji, je pomoci lidem na celém světě rychle a efektivněji získat kvalitní zdravotní služby,“ dodal.

Oznámení iniciativy globálního očkovacího pasu vyvolalo kritickou reakci nizozemského politika Roba Roose, člena Evropského parlamentu, který ji označil za „znepokojivý vývoj.“

„#Coronapas je diskriminační nástroj, který pouze vytvořil falešný pocit bezpečí,“ uvedl Roos v příspěvku na Twitteru.

Roos také vyjádřil obavy, že novou iniciativu prosazuje WHO, která není vládní organizací odpovědnou voličům.

„Nemůžeme předat národní moc soukromě financovanému institutu bez jakékoliv demokratické legitimity,“ uvedl ve svém dřívějším příspěvku, v němž zaujal nelichotivý postoj k tzv. globální pandemické smlouvě, což je samostatný, ale související návrh, který je projednáván v rámci mezivládního vyjednávacího orgánu WHO.

Globální pandemická smlouva je sice v počáteční fázi a k ratifikaci má ještě daleko, ale objevily se obavy, že by tato „právně závazná“ smlouva poskytla WHO příliš velký vliv na zdravotní politiku suverénních zemí.

Snaha o vytvoření globálního systému standardizovaných digitálních zdravotních certifikátů se objevuje již delší dobu.

G-20 prosazuje globální očkovací pasy
V listopadu 2022 vydali vedoucí představitelé zemí skupiny G-20 společné prohlášení, v němž podpořili globální standard pro prokazování očkování při mezinárodních cestách a vyzvali k vytvoření „globálních digitálních zdravotnických sítí“, které by vycházely ze stávajících systémů očkovacích pasů COVID-19.

Společné prohlášení bylo vydáno na závěr summitu skupiny G-20, který se konal v Indonésii, a navazuje na doporučení indonéského ministra zdravotnictví Budi Gunadiho Sadikina, která byla vydána před summitem.

„Mějme digitální zdravotní certifikát uznávaný WHO – pokud jste byli řádně očkováni nebo testováni, pak se můžete pohybovat,“ řekl Sadikin během panelu 14. listopadu.

Na summitu jednali vedoucí představitelé skupiny G-20 o koordinaci politik v reakci na globální hrozby, včetně budoucích pandemií.

„Uznáváme význam společných technických norem a metod ověřování v rámci IHR (2005) pro usnadnění bezproblémového mezinárodního cestování, interoperability a uznávání digitálních a nedigitálních řešení, včetně dokladů o očkování,“ uvádí se ve společném prohlášení skupiny G20.

Mezinárodní zdravotní předpisy (2005) jsou nástrojem mezinárodního práva vypracovaným pod záštitou WHO, který stanoví globální rámec pro reakci na mezinárodní šíření nemocí.

Norma podporovaná WHO, která vstoupila v platnost v roce 2007, požadovala, aby země posílily kapacity dozoru na hraničních přechodech, a zavedla řadu zdravotních dokladů, včetně mezinárodních osvědčení o očkování.

„Digitální gulag“?
Novinář Nick Corbishley, který píše o ekonomických a politických trendech v Evropě a Latinské Americe, varoval, že očkovací pasy mohou vést k zavedení globálního systému digitální identity, který ohrozí soukromí a svobodu na celém světě.

„Je to něco jako společnost kontrolních stanovišť. Kamkoli chcete jít, musíte ukázat svůj mobilní telefon, svou identitu… i kdybyste chtěli jít jen do supermarketu nebo do obchodu,“ řekl v pořadu „Crossroads“ televize EpochTV.

Corbishley popsal negativní aspekty globálního systému digitální identifikace jako jakýsi „digitální gulag“, v němž by lidé mohli být „fakticky vykázáni ze společnosti.“

„To je děsivá vize,“ dodal.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
10 měsíců před

Zajímavé a zároveň úděsné je, že hlavní slovo v médiích, nebo nejvíc místa, mají zločinecké organizace, jako WHO, WEF, NATO, USA, OSN a podobná protilidská sdružení, která považují lidstvo, jednak za zdroj neuvěřitelných zisků, ze svých protilidských aktivit a zároveň se lidstva snaží, za jeho peníze, redukovat, případně zničit.
A lidé mlčí a doufají, že se jich to netýká. Bohužel týká, stejně jako likvidovaných krav a prasat, která jsou součástí genocidy lidstva.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x