Tucker Carlson: Bidenova administrativa „možná vyhodila do povětří“ plynovody v Baltském moři

Tucker Carlson

Vyhodit do povětří plynovody Nord Stream? Dobře, vstoupili jsme do nové fáze. Do té, v níž Spojené státy přímo válčí s největší jadernou mocností na světě.

Tucker Carlson

Tucker Carlson v úterý ve svém pořadu důrazně naznačil, že Bidenova administrativa může být zodpovědná za odpálení plynovodu Nord Stream v Baltském moři a že to povede k válce mezi USA a Ruskem.

„Pokud by to udělali, byla by to jedna z nejšílenějších a nejničivějších věcí, jakou kdy americká administrativa udělala, ale zároveň by to bylo zcela v souladu s tím, co dělají.“ Podle Carlsona by to znamenalo, že „Spojené státy jsou přímo ve válce s největší jadernou mocností na světě.“

Detonace v Baltském moři v pondělí 27. září způsobily masivní škody na dvou hlavních plynovodech mezi Ruskem a Německem, které se nazývají Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Většina odborníků se domnívá, že šlo o záměrný, cílený útok na plynovody.

Carlson citoval polského premiéra Mateusze Morawieckého, který incident označil za „akt sabotáže.“

Zesměšnil mainstreamová média za spekulace, že za útok je zodpovědný ruský prezident Vladimir Putin, a řekl: „Vladimir Putin je možná zlý […], ale je hloupý? Pravděpodobně není hloupý.“

Když Carlson rozváděl svůj názor, že Rusko by bylo nepravděpodobným pachatelem, řekl, že „pokud jste Vladimir Putin, museli byste být sebevražedný blbec, abyste vyhodili do vzduchu vlastní energetické potrubí“ a „plynovody jsou hlavním zdrojem vaší moci a bohatství a hlavně vaší páky na ostatní země.“

Carlson dále uvedl, že odpálení Nord Streamu sice Vladimiru Putinovi nepomůže, ale jiné země by o zničení plynovodů uvažovaly, přičemž citoval výroky prezidenta Joea Bidena z letošního února.

„Pokud Rusko napadne Ukrajinu, pak už Nord Stream 2 nebude. Ukončíme ho,“ řekl Biden v únoru na kameru. Reportér se tehdy prezidenta zeptal, jak to udělá, když je plynovod pod kontrolou Německa. Biden odpověděl slovy: „Slibuji vám, že to dokážeme.“

„A přesto ti, kdo se dívali, včetně nás, nebrali Bidena vážně,“ komentoval to Carlson. „Tohle je prezident, který prohlásil změnu klimatu za nejnaléhavější krizovou situaci v dějinách světa. […] Vyhodil by ten chlap do vzduchu metanové potrubí uprostřed Baltského moře? […] To by byl nepředstavitelně bezohledný čin. To by bylo něco, co byste udělali, kdybyste chtěli rozpoutat jadernou válku.“

„A přesto,“ pokračoval moderátor Fox News, „při zpětném pohledu je zřejmé, že o tom přemýšleli,“ protože náměstkyně amerického ministra zahraničí pro politické záležitosti Victoria Nulandová řekla „v podstatě totéž.“ Podle Carlsona Nulandová také „pomáhala připravit převrat, který před několika lety svrhl ukrajinskou vládu.“

Nulandová se k Nord Stream 2 vyjádřila v lednu 2022: „Pokud Rusko tak či onak napadne Ukrajinu, Severní proud 2 se nepohne kupředu.“

Carlson označil Nulandové výroky za „mrazivé“, když se na ně nyní dívá zpětně.

I když „nevíme jistě“, že za tento čin je odpovědná americká vláda, „můžeme vám říci, že blízcí spojenci Bidenova Bílého domu se domnívají, že to určitě udělali,“ uvedl také moderátor Fox News.

Odkázal přitom na tweet, který zveřejnil Radek Sikorski, bývalý polský ministr obrany a současný poslanec Evropského parlamentu. Sikorski zveřejnil obrázek vodní hladiny nad únikem plynu a napsal: „Děkujeme ti, USA.“

V dalším tweetu polský europoslanec dodal: „Jak říkáme v polštině, malá věc, ale tolik radosti. #Nordstream,“ vyjádřil svou radost nad zničením plynovodů. Kromě toho retweetnul Bidenův komentář z letošního února o ukončení projektu Nord Stream 2.

„On [Sikorski] je předsedou delegace EU a USA v Evropském parlamentu, je propojený. Je také manželem stenografky režimu Anne Applebaumové z časopisu Atlantic. Je tak blízký Joe Bidenovi, že si na svůj profil na Twitteru dal jejich společnou fotku,“ prohlásil Carlson.

Moderátor Fox News dále uvedl, že nový plynovod „Baltic Pipe“ mezi Dánskem a Polskem byl slavnostně otevřen ve stejný den, kdy došlo k incidentu s plynovodem Nord Stream. Polský prezident Andrzej Duda prohlásil, že tento projekt ukončí závislost země na ruském plynu.

„Pravděpodobně se mu bude dařit velmi dobře, protože nyní má menší konkurenci. Dává to smysl?“ Carlson se zeptal publika ohledně Baltic Pipe.

„Pokud by to udělali, byla by to jedna z nejšílenějších a nejničivějších věcí, jakou kdy americká administrativa udělala, ale zároveň by to bylo zcela v souladu s tím, co dělají,“ prohlásil Carlson. „Co dělají? Ničí, tito lidé nic nevybudují […] místo toho ničí, znesvěcují, od historických soch přes ústavu až po energetickou infrastrukturu.“

Carlson navíc citoval návrh zákona o výdajích ve výši 35 milionů dolarů, který byl v noci po incidentu schválen Senátem a který je určen „na přípravu a reakci na případné jaderné a radiologické incidenty na Ukrajině“, což je podle moderátora Fox News další známka toho, že americká vláda může po útoku na plynovody očekávat eskalaci.

Carlson vysvětlil, že pokud by USA byly skutečně odpovědné za útok na plynovody Nord Stream, znamenalo by to přímou válku mezi USA a Ruskem:

Každá akce má svou reakci, stejnou a opačnou. Vyhodit do povětří plynovody Nord Stream? Dobře, vstoupili jsme do nové fáze. Do té, v níž jsou Spojené státy přímo ve válce s největší jadernou mocností na světě [Ruskem].

Carlson ve svém komentáři uvedl, že „dnes v noci se u dánského pobřeží odehrává jedna z největších ekologických katastrof naší doby. […] Severní proud 1 a 2 vypouští do Baltského moře miliony metrů krychlových zemního plynu.“

Moderátor Fox News dále hovořil o možných dopadech na životní prostředí:

Můžete jen hádat, kolik mořských savců je právě teď zabito. Nespočet! Ale trvalé škody mohou být na atmosféře. Zemní plyn se skládá až z 90 % z metanu. […] Pokud se tedy obáváte klimatických změn, to, co se právě stalo s plynovody Nord Stream, je tak blízko apokalypse, jak jsme ještě nikdy nebyli.

Tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová zároveň prohlásila, že incident na ropovodech je vlastně příležitostí k „přechodu na čistou energetiku.“ Moderátor Fox News na to reagoval výtkou vůči Bidenově administrativě za její do očí bijící pokrytectví:

Aha, „přechod na čistou energii“ říkají lidé, kteří jsou dost možná zodpovědní za vypouštění metanu do Baltského moře a do atmosféry v rozsahu, který si většina lidí nedokáže představit. Lidé, kteří vás poučují o vašem SUV, možná vyhodili do vzduchu plynovod a způsobili jednu z největších katastrof naší doby.

Carlson na závěr komentáře vykreslil chmurný obraz možných následků útoků na ropovody:

Pokud vyhodíme do povětří plynovod Nord Stream, proč by Rusko nepřerušilo podmořské internetové kabely? Co by se stalo, kdyby banky v Londýně nemohly jeden den komunikovat s bankami v New Yorku […] Jaký by to mělo ekonomický dopad? […] Mohlo by dojít ke skutečnému kolapsu. Mohli bychom se velmi rychle ocitnout v podmínkách třetího světa. To je v sázce. Zvážili lidé, kteří za tím stojí, géniové jako Victoria Nulandová, jaké to bude mít dopady? Možná ano. Možná o to šlo.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x