Trump slíbil, že „nikdy nedovolí“ digitální měnu Centrální banky

Donald Trump

Bývalý prezident Donald Trump ve středu slíbil, že nikdy nedovolí používání digitální měny Centrální banky (CBDC), protože by „poskytla vládě absolutní kontrolu nad vašimi penězi.“

„Byla by to nebezpečná hrozba pro svobodu – a já ji v Americe zastavím. Zavedeme také silnou ochranu, která zabrání bankám a regulačním orgánům, aby se vás snažily de-bankovat za vaše politické přesvědčení. To se nikdy nestane, dokud budu vaším prezidentem,“ řekl Trump davu v Portsmouthu ve státě New Hampshire.

Trumpovy komentáře přišly několik hodin poté, co republikán Jim Jordan (R-OH) odhalil, že federální úřady označují finanční transakce, při nichž se používají politicky citlivá slova jako „MAGA“ a „Trump“, což je další příklad toho, jak se establishment zaměřuje na politické soupeře.

Jak jsme již léta informovali, CBDC – které globalisté, jako například viceguvernér Francouzské Centrální banky Denis Beau, vyzdvihují jako „katalyzátor pro zlepšení přeshraničních plateb tím, že umožní vybudování nového mezinárodního měnového systému“ – je ve skutečnosti dokonalým nástrojem útlaku.

I guvernéři Fedu vědí, že „tudy vede cesta k nebezpečí.“

Guvernérka Federálního rezervního systému Michelle Bowmanová řekla v loňském roce na Harvard Law School Program on International Financial Systems: „Při přemýšlení o důsledcích CBDC a soukromí musíme také zvážit ústřední roli, kterou peníze hrají v našem každodenním životě, a riziko, že CBDC by nejen umožnilo nahlédnout do svobody, kterou Američané mají při rozhodování o tom, jak budou peníze a zdroje použity a investovány, ale také by ji potenciálně omezilo.“

Digitální měny Centrálních bank jsou součástí širší „války proti hotovosti.“

Bezhotovostní společnost se prezentuje příslibem, že poskytne bezpečnou, pohodlnou a jistější alternativu k fyzické hotovosti. Říká se nám také, že pomůže zastavit nebezpečné zločince, kterým se líbí neuchopitelnost hotovosti.

Je tu však i temnější stránka – příslib kontroly.

Eliminace hotovosti vytváří pro vládu možnost sledovat a kontrolovat výdaje spotřebitelů. Digitální ekonomika by také ještě více usnadnila Centrálním bankám provádět manipulativní měnovou politiku, jako jsou záporné úrokové sazby.

Zdá se však, že jde o nevyhnutelnou záležitost, protože podle údajů z Atlantic Council CBDC Tracker 130 zemí – představujících více než 98 % světového hrubého domácího produktu – zkoumá nebo rozvíjí CBDC, což představuje obrovský nárůst oproti situaci před několika lety.

V listopadu Curych vydal prostřednictvím digitální burzy SIX digitální dluhopis v hodnotě 100 milionů švýcarských franků (113 milionů dolarů), jehož nejvýraznějším aspektem je, že se vypořádává pomocí velkoobchodní digitální měny Centrální banky (wholesale CBDC) vydané Švýcarskou národní bankou (SNB).

Odpor!
V dubnu loňského roku se demokratický kandidát na prezidenta Robert F. Kennedy Jr. (který nyní pracuje na vytvoření nové politické strany, aby se mohl kvalifikovat pro volby v různých státech) ostře postavil proti oznámení Fedu o CBDC „FedNow“ a označil ho za „kluzký svah k finančnímu otroctví a politické tyranii.“

„Zatímco hotovostní transakce jsou anonymní, CBDC umožní vládě sledovat všechny naše soukromé finanční záležitosti. Centrální banka bude mít pravomoc vynucovat dolarové limity na naše transakce a omezovat, kam můžete posílat peníze, kde je můžete utrácet a kdy peníze vyprší,“ napsal na X. „CBDC navázaný na digitální ID a sociální kreditní skóre umožní vládě zmrazit váš majetek nebo omezit vaše výdaje na schválené dodavatele, pokud nebudete dodržovat svévolný diktát, např. očkovací mandát.“

V červenci Kennedy slíbil, že pokud bude zvolen prezidentem, posílí Americký dolar Bitcoinem.

Rovněž Floridský guvernér Ron DeSantis (R) v červenci slíbil, že „první den“ svého prezidentství zabije FedCoin, a na summitu Family Leadership Summit v Iowě Tuckerovi Carlsonovi řekl: „Pokud budu prezidentem, první den zrušíme digitální měnu Centrální banky. Hotovo. V této zemi se to neuskuteční,“ a dodal: „Chtějí se zbavit hotovosti. Nechtějí žádnou kryptoměnu. Chtějí, aby CBDC bylo jedinou formou zákonného platidla. Umožní jim to zakázat ‚nežádoucí nákupy‘, jako jsou pohonné hmoty a střelivo.“

V nedávné době několik států, které se staví proti CBDC, předložilo návrhy zákonů, které by zakazovaly klasifikovat digitální měnu jako peníze.

V případě úspěchu by se Utah, Jižní Karolína, Jižní Dakota a Tennessee staly prvními státy, které by CBDC vyloučily jako prostředek směny – což by mohlo vytvořit významné překážky pro CBDC ve Spojených státech.

A konečně pro ty, kteří si stále nejsou jisti, nemusíme se dívat až do Číny, abychom pochopili důsledky zde na Západě. Jak napsala Laura Dodsworthová v říjnu o dystopické povaze CBDC prostřednictvím The Brownstone Institute:

„V roce 2019 uvedly společnosti Mastercard a Doconomy na trh kreditní kartu s kalkulačkou uhlíkové stopy, která dokáže vypnout vaše výdaje, když dosáhnete svého uhlíkového maxima. Tato funkce je dobrovolná, ale mohla by být automatickým aspektem CBDC.“

Tom Mutton, ředitel Bank of England, uvedl, že konečné rozhodnutí o tom, zda by CBDC ve Spojeném království měla být programovatelná, bude muset učinit vláda. Sir Jon Cunliffe, náměstek guvernéra banky, řekl:

„Mohli byste uvažovat o tom, že byste dětem dávali kapesné, ale naprogramovali byste tyto peníze tak, aby je nemohly použít na sladkosti. Existuje celá řada věcí, které by peníze mohly dělat, programovatelné peníze, které se současnou technologií dělat nemůžeme.“

Jak ukazuje tento citát, CBDC nezmění jen náš vztah k penězům, ale i k vládě. Vlády po celém světě projevovaly stále autoritářštější tendence při řízení Covid pandemie a v poslední době při odrazování od jízdy autem ve městech. Behaviorální věda byla využita k tomu, aby nás manipulovala, motivovala a nutila chovat se jako vzorní občané. Chceme vyjednávat s tatínkem státem, aby nám dovolil utrácet naše „kapesné“ podle našich představ?

Účet založený na CBDC by dal vládě obrovskou moc nad vašimi penězi, protože vaše identita je s penězi spojena. V diskusním dokumentu Bank of England z roku 2020 byly uvedeny příklady programovatelnosti, například že by chytrá auta mohla automaticky platit za pohonné hmoty přímo u výdejního čerpadla, s automatickým zdaněním a charitativními dary v místě prodeje.

To vše zní velmi pohodlně. Ale politici, kteří tlačí na neochotné obyvatelstvo cíle Net Zero, by se mohli rozhodnout jít ještě o krok dál. Pokud trváte na tom, že si ponecháte svůj osobní automobil, navzdory nepohodlným omezením rychlosti na 30 km/h, poplatkům za ULEZ a kongesce a bariérám v sousedství s nízkou intenzitou dopravy, mohli by vám jednoduše nařídit maximální spotřebu paliva v daném časovém období. Tento měsíc stačí deset Britcoinů na benzín, pane, a už nebudete jezdit autem.

Zajímavé je, že Bidenova administrativa se k podpoře (či nepodpoře) CDBC nevyjádřila. Vzhledem k jejich nedávným autoritářským krokům by nemělo být příliš těžké uhodnout, na kterou stranu plotu „více centralizované moci a kontroly“ versus „svoboda a osobní suverenita“ by se mohli přiklonit.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
homer
Host
homer
6 měsíců před

The use of real-world examples enhances the credibility of the article. ❤️

1
0
Would love your thoughts, please comment.x