Ruský zákonodárce navrhuje, aby BRICS vytvořil vlastní alternativní internet, který by zachoval tradiční hodnoty

BRICS

Vznikne nakonec zcela nový internet řízený zeměmi BRICS namísto současného deep state světového řádu? To je zcela možné.

Z dokumentu, který viděla agentura RIA Novosti, vyplývá, že první místopředseda kontrolního výboru ruské Státní dumy Dmitrij Gusev předložil žádost o vytvoření nového „jednotného inkluzivního kyberprostoru BRICS+“ Maksutu Šadajevovi, šéfovi Ruského ministerstva digitálního rozvoje, komunikací a masmédií.

Návrh předpokládá vytvoření zcela nového alternativního internetu, „kde převládají tradiční hodnoty a dobro.“ Toho lze dosáhnout, uvádí se dále v žádosti, „využitím technických, organizačních a civilizačních možností společných celému sdružení.“

Gusev uvedl, že 5. Mezinárodní komunální fórum BRICS+, které se konalo v Ruském Petrohradě, bylo skvělým místem pro zahájení diskusí o nové jednotné internetové struktuře pro členské země BRICS, k nimž nyní patří Argentina, Egypt, Etiopie, Írán, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty (SAE), a to vedle původních členských zemí Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky, podle nichž je zkratka BRICS odvozena.

Čínský prezident Si Ťin-pching rovněž vyzval k vytvoření nového globálního internetu
Čínský prezident Si Ťin-pching se v nedávné výzvě vyjádřil v podobném duchu, že je třeba změnit fungování globálního internetu.

„Jsme zastánci upřednostňování rozvoje a budování inkluzivnějšího a prosperujícího kyberprostoru,“ řekl Si na slavnostním zahájení Světové internetové konference ve Wu-čenu v roce 2023.

I když má jistě smysl, aby BRICS pokračoval v úsilí o de-dolarizaci a lepší vyrovnání mocenské struktury na celém světě, ne všichni jsou s myšlenkou nového internetu nadšeni – zejména pokud je tento internet jakýmkoli způsobem kontrolován komunistickou Čínou.

„Nepotřebujeme intranet KLDR,“ napsal jeden z komentátorů na RT na podporu nové měny BRICS a de-dolarizace, ale ne nového alternativního internetu pro členské země BRICS.

„Vždycky budu proti digitálním hranicím, ať už je postaví kdokoli. Bude to katastrofa pro svobodu slova a mezinárodní obchod.“

Další napsal, že současný internet je navzdory všem tvrzením o jeho „svobodě“ stejně špatný a hodný nahrazení.

„Ještě více je potřeba nahradit falešnou Západní infrastrukturu (software a hardware) téměř na všech úrovních,“ napsala tato osoba. „A to včetně OSN a samozřejmě Mezinárodního soudního dvora, který zjevně není schopen ani ochoten jednat v souladu s mezinárodním právem.“

Jiní uvítali myšlenku uzavřeného intranetu mezi zeměmi BRICS, ale zdůraznili skutečnost, že BRICS se musí nejprve vypořádat s dolarem, než přejde k dalším věcem, jako je zbrusu nový internet.

„Líbí se mi ten cíl, ale prosím: nejdříve de-dolarizace,“ napsal jeden z nich. „Chci vidět toho válečného štváče, hluboce zadluženou zemi zpátky v primitivním stavu,“ dodala tato osoba, čímž samozřejmě myslela Spojené státy.

„Země BRICS by si měly vytvořit vlastní internet, měnu, jazyk a velkou, obrovskou zeď kolem USA a EU, aby s nimi nemusely jednat, mluvit, nebo se na ně dokonce dívat,“ navrhl jiný, možná žertem.

„Pokud BRICS rozvrátí dolar, Sionisté, kteří řídí USA, už nebudou moci ničit svět,“ napsal jiný o tom, že internet, který už máme, by se dal vylepšit jednoduše tím, že se zničí Americký dolar a váleční zločinci, kteří se na něj spoléhají při financování svých operací globálního terorismu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
5 měsíců před

Jak získat v Evropě ruský internet?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x