Rakouská vláda vyplatí 30 milionů eur obětem poškození zdraví způsobeného očkováním proti COVID-19

COVID-19

Koaliční vláda jedné rakouské spolkové země zřídí fond ve výši 30 milionů eur, z něhož budou vypláceny oběti drakonických opatření proti COVID-19, včetně osob poškozených vakcínami.

COVID-19

Dohoda mezi oběma stranami dolnorakouské zemské koalice, nominálně konzervativní Rakouskou lidovou stranou (ÖVP) a pravicovými Svobodnými (FPÖ), říká, že z tohoto fondu budou hrazeny „poradenské služby v případě individuálního poškození, lékařská péče o osoby poškozené očkováním, náklady na léčbu psychických problémů, případné nezbytné terapie […]“.

Státní vláda také oznámila, že bude vyplácet kompenzace právě dětem a mladistvým, kteří byli postiženi uzavřením školy: „Budou financovány další náklady na domácí vzdělávání, další nezbytná podpora především pro děti a mladistvé, jako jsou například poukázky na doučování, volnočasové aktivity atd.“

Kromě toho vláda vrátí všechny pokuty „zaplacené v důsledku porušení Coronových omezení“, která byla „následně zrušena Ústavním soudem.“

V koaliční smlouvě se rovněž uvádí, že vakcíny proti COVID-19 již nebudou propagovány a že „v případě, že spolková země Dolní Rakousko vykonává personální svrchovanost [tj. má pravomoc rozhodovat o personálu], nebudou přijímána žádná opatření, která by znamenala přímé nebo nepřímé nucené očkování vakcínou proti COVID-19.“

Závazek nové vlády odškodnit oběti opatření souvisejících s COVID-19 byl pro mnohé překvapením, neboť vládnoucí strana ÖVP a její dolnorakouská hejtmanka Johanna Mikl-Leitnerová patřily k nejhorlivějším zastáncům velmi kontroverzního všeobecného mandátu k očkování, který rakouská vláda vyhlásila koncem roku 2021.

ÖVP získala v předchozích volbách přibližně 49 % hlasů a v únorových volbách v Dolním Rakousku jen 39 %. FPÖ mezitím dosáhla největšího zisku ze všech stran a poprvé v historii se stala druhou nejsilnější politickou silou v zemi. Aby se ÖVP udržela u moci, neměla jinou možnost než vytvořit koalici s FPÖ, která je proti imigraci a COVID opatřením.

Odškodnění lidí, kteří trpěli drakonickým COVID režimem, je proto ústupkem FPÖ, jediné politické straně, která hlasovala jednomyslně proti mandátu na očkování.

Několik dní před vyhlášením nového programu vládní koalice hejtmanka Miklová-Leitnerová veřejně přiznala, že povinné očkování bylo „chybou.“ Toto přiznání bylo pravděpodobně způsobeno i požadavkem FPÖ.

Rakouský katolický aktivista Alexander Tschugguel uvedl, že stát „měl volby, ve kterých byla potrestána strana, která prosazovala nucené očkování a také další moderní zpackaná opatření, ÖVP.“

„FPÖ využila všech svých pák, protože věděla, že voliči chtějí pravicově konzervativní vládu, a ne takzvanou ‚levostředovou‘ politiku, a řekla, že ‚pokud uděláme koalici, tak jedině za těchto pravidel:‘ už žádný ‚genderově neutrální‘ jazyk, na školách by se mělo mluvit rodným jazykem Rakušanů, němčinou, a hlavně všechny nespravedlivé tresty, které museli lidé zaplatit – mluvíme o matkách, které byly potrestány, protože si jejich děti hrály s jinými dětmi – že tito lidé budou odškodněni,“ pokračoval katolický aktivista.

Tento krok je tak důležitý, protože díky němu se Dolní Rakousko stává průkopníkem politiky, která neříká: „Ano, dobře, chyby se staly na obou stranách,“ ale naopak velmi jasně říká: „Ne, chyby se zde staly jednostranně, toto nařízení o očkování bylo špatné. Pravidla byla nepřiměřená, nebo dokonce zcela chybná, a my se musíme nejen omluvit, ale také nahradit lidem škody, které jsme způsobili.“

„Stále je co zlepšovat, ale první kroky už byly učiněny a doufám, že to bude příkladem pro zbytek Rakouska,“ uzavřel Tschugguel.

FPÖ však byla kritizována za porušení jednoho slibu voličům: kandidát Udo Landbauer před volbami i po nich prohlásil, že s Mikl-Leitnerovou jako hejtmankou koalici nevytvoří.

Stefan Magnet, politický komentátor a redaktor jedné z největších alternativních televizních stanic v zemi, řekl, že koaliční program je „velký úspěch, ale ještě žádné vítězství.“

Magnet měl sice radost z ústupků, kterých se FPÖ podařilo dosáhnout, ale zároveň varoval před nebezpečím takové dohody. Dalo by se říci, že FPÖ zradila své voliče tím, že zajistila návrat Mikl-Leitnerové do funkce hejtmanky, a že politici odpovědní za COVID diktaturu „chtějí vytahovat hlavy z oprátky vyplácením kompenzací.“

Zdůraznil, že hnutí odporu považuje odškodnění za první krok a že je nutné „trestní stíhání“ odpovědných osob.

Rakousko se v listopadu 2021 stalo první západní zemí, která zavedla povinné očkování proti COVID-19 pro všechny své občany, a také nakrátko vyčlenila „neočkované“ ze společnosti tím, že zavedla výluku pouze pro ty, kteří očkování proti COVID-19 nepodstoupili. Povinnost očkování, která měla původně vstoupit v platnost v únoru 2022, byla nakonec zrušena v červnu 2022 poté, co byla na několik měsíců pozastavena.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Teoretici tohoto převratu mají jména a tváře, počínaje Georgem Sorosem, Klausem Schwabem a Billem Gatesem. Je to království Antikrista.

aamater
Host
aamater
1 rok před

Všetko je to málo!!! treba začať trestne stíhať tie svine!!! A hlavne tie v EU, ktoré stoja za touto tyraniou. Obesiť by ich mali, majú na svedomí státisíce ľudských životov!!!

jiří
Host
jiří
1 rok před

Téměř vše, co bylo v posledních třech letech nálepkováno za „dezinformace“ a „konspirační teorie,“ se postupně ukazuje jako nezpochybnitelná pravda. To na druhou stranu jen zdůrazňuje prolhanost a manipulativnost jak mainstreamu, tak samotných politiků.
https://cz24.news/dalsi-udajna-konspiracni-teorie-padla-oxid-grafenu-v-genovych-injekcich-pfizer-potvrzen-video/

3
0
Would love your thoughts, please comment.x