Dnešní novináři, podobně jako právníci u soudních procesů, mají ve zvyku vyslýchat své svědky s cílem najít slabá místa, a ne zjistit skutečnou pravdu. Často také kladou otázky, u nichž již vědí, jakou odpověď dostanou. Nejde o to získat odpověď, ale zasít semínka.
Například pokaždé, když média předloží „otázku“ týkající se údajného spolčení mezi Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem, není cílem získat upřímnou odpověď, ale co nejčastěji opakovat konspirační teorii, aby obvinění zůstalo zakořeněné v kolektivním vědomí.
Tak tomu bylo opět na nedávném summitu BRICS, který se konal v Ruské Kazani. Klást těžké otázky je jedna věc – ale předkládat obvinění bez jakýchkoli důkazů je věc druhá.
Krajně levicová média byla v souvislosti s narativem Russiagate vyvrácena na každém kroku. Trump i Putin popřeli jakýkoli vztah a všechny „důkazy“, které údajně spojují Trumpa s Putinem, byly odhaleny jako vykonstruované. Po téměř deseti letech intenzivního zkoumání, kdyby existovalo nějaké legitimní spolčení mezi Trumpem a Ruskem, už by se na něj přišlo.
Putin rychle poukázal na to, že vyšetřování Amerických představitelů nezjistilo žádné spolčení zahrnující Trumpa a že tato tvrzení jsou nesmysl. Tím by to mělo skončit, ale Západní média opět nezajímají fakta, ale narativy.
Establishment se tento týden zaměřil také na Elona Muska, když agentura Associated Press uvedla, že jí „anonymní zdroj“ potvrdil, že Musk od roku 2022 pravidelně telefonuje s Vladimirem Putinem. Opět platí, že nic z toho není podloženo konkrétními důkazy a cílem médií je pouze podstrčit tuto myšlenku veřejnosti, jako by to znamenalo, že se chystá něco nekalého.
Musk je soukromá osoba, nikoli vládní činitel, a má právo mluvit s kýmkoli se mu zlíbí. Není překvapivé, že mezinárodní podnikatel udržuje kontakty se světovými vůdci z různých důvodů. Nemluvě o tom, že USA nejsou s Ruskem ve válce (oficiálně), ale média se chovají, jako by tomu tak bylo.
Putin obšírně hovořil o důvodech Ruské invaze na Ukrajinu a zdůraznil, že právě zapojení NATO do vyvolání Majdanu v roce 2014 vedlo Rusko k rozhodnutí jít do války. Rovněž potvrdil, že zahraniční vojenské složky ze zemí NATO jsou silně zapojeny do obranného úsilí Ukrajiny na místě, a prohlásil, že „jsme si vědomi“, co se skutečně děje.
Zdá se, že Ruský vůdce zde naznačuje, že pokud Ukrajina může do války přizvat zahraniční prostředky, pak to může udělat i Rusko.
Pokud jde o přítomnost Severokorejských vojsk v Rusku, Putin ji nepopírá. Satelitní snímky a některé uniklé videozáznamy zdánlivě ukazují Severokorejské vojáky ve výcvikových prostorech poblíž východního pobřeží Ruska, což je však tisíce kilometrů od Ukrajinské fronty. Neexistují žádné důkazy o tom, že by Severokorejci v současné době bojovali na Ukrajině. Pokud by to nakonec byl záměr, pak ano, bylo by to ze strany NATO považováno za eskalaci, ale ne nutně za důvod pro vstup vojsk NATO do války.
Takový krok by okamžitě vyvolal světovou válku; výsledek, po kterém Ukrajinci jistě zoufale touží, protože jejich obranné linie se hroutí, ale ne výsledek, který je většina Američanů a Evropanů ochotna akceptovat.
Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.