První zaznamenané pozorování UFO na Měsíci se odehrálo v roce 1668

UFO na Měsíci

Po celý středověk byly vize podivných událostí téměř vždy připisovány Bohu nebo nadpřirozeným silám. To, co si lidé nedokázali vysvětlit, bylo okamžitě povýšeno na božské.

UFO na Měsíci

S rozvojem společnosti a s nástupem nových technologií se vše začalo měnit a kritické myšlení pomalu přebíralo vládu nad společností.

Přesunem do období raného novověku v 17. století začali lidé stále více hledat odpovědi ve vědě a ve hvězdách. Vyvstávaly nové otázky, na které božstvo a náboženství nedokázaly odpovědět.

Po vynálezu refrakčního dalekohledu v roce 1608 se lidé stali posedlí hvězdami a hledali odpovědi na otázky na obloze. Hledali na noční obloze stopy, které by pomohly odpovědět na otázky, jež zůstávaly po staletí nezodpovězené.

Když lidé začali používat dalekohledy, začali vidět věci, které si nedokázali vysvětlit.

K jednomu z nejzajímavějších pozorování UFO na povrchu Měsíce došlo v roce 1668, kdy koloniální kazatel Cotton Mather spatřil na povrchu Měsíce podivný útvar.

Podle zpráv Cotton Mather údajně řekl, že se díval dalekohledem na Měsíc a spatřil nad jeho povrchem letící světlo.

Zajímavější je, že nebýt NASA, skončilo by toto pozorování UFO v zapomnění.

Pokud se podíváte na Chronologický katalog hlášených měsíčních událostí NASA, zjistíte, že v listopadu 1668 novoanglický kazatel Cotton Mather řekl, že pozoroval Měsíc dalekohledem a viděl „hvězdný bod“ světla, který se pohyboval na měsíčním povrchu.

A i když nemůžeme vědět, co Cotton Mather v roce 1668 viděl, musíme uznat, že existuje obrovské množství přírodních atmosférických jevů, které se mohou na noční obloze objevit jako jasná světla, a Mather možná jeden takový jev viděl.

Je také dobře známo, že existuje řada pozemských jevů, které se mohou „zhmotnit“ tak, že vypadají jako zářící světelné koule, a při pohledu z dálky a dalekohledem se mohou jevit jako hvězdy.

Dnes například existuje mnoho lidí, kteří při pozorování Měsíce ze svého dvorku spatřili objekty, které si nedokážou vysvětlit.

Od záhadných objektů ve tvaru talíře až po světla a stíny pohybující se na Měsíci – pozorování UFO na přirozené družici Země se stalo běžnou záležitostí.

Pozoruhodná je však skutečnost, že tak významný náboženský představitel, jakým byl Cotton Mather, pozorování hlásil nikoli jako vidění od Boha, ale jako astronomickou událost. Jako neznámou událost.

Po Matherově pozorování z roku 1668 začalo podivné věci na Měsíci hlásit více lidí.

V roce 1783 astronom sir John Herschel (muž, který objevil planetu Uran) zaznamenal, že během zatmění viděl jasná světla – s přibližnou jasností +4.

Čtyři roky poté, v roce 1787, Sir John Herschel hlásil, že na povrchu Měsíce viděl objekty zářící jako „hořící dřevěné uhlí“.

V roce 1784 královský astronom, reverend Nevil Maskelyne – oznámil Královské společnosti, že viděl „světla v temné části Měsíce“.

V listopadu 1821 Sir John Herschel opět hlásil, že viděl podivná světla „třikrát po sobě“.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Král Miroslav
Host
Král Miroslav
1 rok před

Teleskopy vidíme. Ale na Měsíci není žádná civilizace ani lidé. Měsíc je těleso, které má své vlastní světlo. Může si to každý ověřit, když uvidí Slunce zároveň s měsícem, že na Měsíc nesvítí. Z toho pak musíte vyvodit, logicky jen jedno, že neexistuje sluneční soustava. A fyzikové napněte mozkové závity, je to jednoduché.

Kim
Host
Kim
1 rok před

to nebylo UFO, to byl můj strejda. Kim

2
0
Would love your thoughts, please comment.x