Otec Crespi a chybějící zlaté artefakty


Příběh otce Crespiho je jedním z nejvíce podivných příběhů všech dob – neznámá civilizace, neuvěřitelné artefakty, obrovské množství zlata, vyobrazení podivných postav spojujících Ameriku a Sumer a symboly patřící k neznámému jazyku. Událost, která se stala, opět odhaluje spiknutí s cílem skrýt pravdu před zraky veřejnosti.

Otec Carlos Crespi Croci se narodil v Miláně, Itálie, v roce 1891 a zemřel v roce 1982. Byl to salesiánský mnich, který zasvětil svůj život víře a lásce a žil v malém městě Cuenca v Ekvádoru více než 50 let. Byl to člověk mnoha schopností – byl pedagog, botanik, antropolog, hudebník a především nade vše, humanista. Kvůli své misijní práci se dostal do blízkosti domorodých obyvatel Ekvádoru a byl vysoce respektovanou osobou mezi kmeny, které ho považovaly za skutečného přítele.

Domorodci dali otci Crespimu dary v podobě starověkých artefaktů jakožto poděkování za práci, která jim pomáhala. Říkali, že přinášené artefakty byly nalezeny v podzemních tunelích v džungli Ekvádoru, rozkládajících se více než 200 km od vesnice Cuenca. Úžasné artefakty vykazovaly záhadnou podobnost s civilizací na východě a byly by dostatečně zaplnily velké muzeum. Nicméně původní naleziště nebylo nikdy odhaleno a je stále neznámé. Mnozí byli zabiti domorodými obyvateli při hledání tajemných podzemních tunelů s ukrytým pokladem.

Otec Crespi měl důvěru Vatikánu a otevřel muzeum v salesiánské škole v Cuencu a do roku 1960 to bylo největší muzeum v Ekvádoru. Crespi však naznačil, že podobnost mezi jeho artefakty a starověkou civilizací Sumeru a Babylonu je očividná. Co si však neuvědomil je, že taková myšlenka by mohla jít proti názoru mainstreamové vědy. Krátce nato bylo muzeum vypáleno a většina artefaktů byla zničena – s výjimkou několika, které se mu podařilo zachránit. Nicméně, když otec Crespi zemřel, všechny zbývající artefakty byly navždy ukryty před veřejností. Říká se, že artefakty byly dodány do Vatikánu.

Otec Crespi údajně řekl, že většina symbolů a prehistorických vyobrazení na artefaktech, jsou starší než Potopa. Badatel Richard Wingate zmínil, že artefakty byly identifikovány jako asyrské, egyptské, čínské a africké. Neil Armstrong, první muž na Měsíci, byl členem britské vojenské vědecké expedice v roce 1976, která hledala jeskyně v Ekvádoru, ale skončila na jiném místě následujíce pokynů von Dänikena. Jiná, více kontroverzní teorie je, že poklad ukrytý v jeskyních je spojen s Atlantidou, kontinentem, který, pokud se prokáže jako skutečný, je starší než všechny ostatní známé civilizace.

Jen je třeba zdůraznit, že důvěryhodnost otce Crespiho a jeho sbírky se nedá zpochybnit. Stáří a původ objektů je však dosud neznámou, a skutečnost, že všechny zmizely ztěžuje další výzkum jejich původu. Jen si představte, co by znamenalo objevení takového pokladu pro archeology a naše vnímání lidského původu. Možné objevení tohoto jeskynního systému by navždy mohlo změnit historii.

[ngg src=“galleries“ ids=“2″ display=“basic_thumbnail“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“100″]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x