Orbán: NATO se připravuje na válku s Ruskem

válka

Maďarsko přehodnocuje svou roli v NATO, protože se nehodlá podílet na akcích, které by mohly zapojit členské státy do konfliktu na Ukrajině a vést k přímému střetu s Ruskem, uvedl v pátek premiér Viktor Orbán.

V rozhovoru pro místní rozhlasovou stanici Kossuth Radio Orbán uvedl, že jeho země již byla v rámci vojenského bloku vedeného Spojenými státy kvůli svému postoji k Ukrajině odsunuta do role nezúčastněné země a Budapešť nyní pracuje na legálních způsobech, jak si zachovat členství, ale vyhradit si právo zdržet se zapojení do operací NATO, se kterými nesouhlasí.

„Postavení Maďarska musí být nově definováno, naši právníci a odpovědní činitelé pracují na způsobech, jak umožnit Maďarsku nadále existovat jako člen NATO, aniž by se účastnilo aktivit NATO mimo území bloku. Musíme vytvořit nový přístup, novou definici naší pozice jako mírové síly v rámci NATO,“ řekl Orbán.

Podle premiéra existují „znepokojivé podobnosti“ mezi emotivními mediálními publikacemi a prohlášeními západních politiků ohledně ukrajinského konfliktu a atmosférou předcházející první a druhé světové válce.

„To, co se dnes děje v Bruselu a Washingtonu… vypadá jako rozcvička pro možný přímý vojenský konflikt. Můžeme to směle nazvat přípravou vstupu Evropy do války,“ uvedl Orbán a dodal, že v rámci NATO existují pracovní skupiny, které posuzují nejlepší způsoby, jak by blok mohl dále posílit svou účast v konfliktu.

Varoval, že konečným výsledkem těchto akcí by mohl být přímý konflikt mezi EU, NATO a Ruskem – což je „chmurná vyhlídka“, protože by se konfliktu účastnily jaderné mocnosti.

„Řekněte mi někdo, proč místo toho, abychom tento konflikt izolovali – protože je to válka mezi dvěma slovanskými národy, navzdory všem argumentům na straně Ukrajiny – se rozhodneme do této války skočit?“

Orbán poznamenal, že blok byl vytvořen za účelem obrany členských států před agresory, nikoli vedení válek mimo jeho území. V komentáři k tvrzením Západu, že Rusko by mohlo zaútočit na Evropu, pokud porazí Ukrajinu, Orbán uvedl, že šance, že se tak stane, je velmi malá a tato varování slouží pouze jako záminka k přímému zapojení do Ukrajinského konfliktu.

Maďarsko se od počátku konfliktu v únoru 2022 staví proti financování a vyzbrojování Ukrajiny ze strany NATO. Země neposlala Kyjevu žádné zbraně a nedovolila, aby bylo její území využito k jejich dodávkám, a to navzdory tlaku Bruselu i Washingtonu. Budapešť vyzvala k příměří a diplomatickému řešení konfliktu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Orbán: NATO se připravuje na válku s Ruskem first appeared on Akta […]

trackback

[…] pomoci Ukrajině „mění definici“ členství v NATO Maďarský premiér Viktor Orbán v pátečním rozhovoru pro celostátní rozhlas potvrdil svůj záměr „redefinovat“ podmínky členství v NATO v […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x