Fentanyl dorazil do Polska, šokující video zachycuje jeho devastující účinky

Fentanyl

V Polském městě Poznaň se začalo na internetu šířit otřesné video, které ukazuje chmurnou realitu dosahu fentanylu, drogy, která zpustošila Spojené státy a připravila o život statisíce lidí.

Záběry zachycují dva muže ve stavu připomínajícím zombie: Jeden z nich leží s hlavou opřenou o chodník, zatímco druhý se nad ním snaží udržet ve vzpřímené poloze. Oba si pravděpodobně vzali fentanyl, drogu, která stále více proniká do Evropy.

Fentanyl je vysoce návykový opioid, který je podle odborníků 50krát silnější než heroin. Četná internetová videa dokumentují osoby, které po užití drogy začnou vykazovat chování podobné zombie: vypadají apaticky, stojí bez hnutí s rukama svěšenýma k zemi. Často usínají nebo si lehají do velmi nepřirozených poloh.

Video z Poznaně ukazuje přesně tento typ chování. Toxikolog z místní nemocnice Eryk Matuszkiewicz potvrzuje, že zaznamenávají stále více případů osob omámených touto drogou.

„Rozhodně zaznamenáváme nárůst, protože dříve jsme takové případy neměli a nyní se objevují dvakrát až třikrát měsíčně. Zatím to není na úrovni epidemie, ale je důležité si uvědomit, že k těmto situacím skutečně dochází,“ uvedl lékař.

Kromě analgetického účinku vyvolává fentanyl také euforický stav, nikoli však ve smyslu přílivu energie nebo stimulace, ale spíše navozuje stav blaženosti, který vede ke zpomalení pohybů.

„V případě předávkování se jedinec může dostat do takového bezvědomí, že se jeho dýchací systém zpomalí do té míry, že se může úplně zastavit, což vede ke smrti,“ vysvětluje doktor Matuszkiewicz.

Video zachycuje dva zcela omráčené muže; jeden klečí a nepřirozeně se opírá hlavou o chodník, zatímco druhý se s pokrčenými koleny snaží udržet rovnováhu.

„Nelze s naprostou jistotou říci, zda jsou oba pod vlivem fentanylu, ale jejich chování tomu silně nasvědčuje,“ uvedl lékař.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Fentanyl dorazil do Polska, šokující video zachycuje jeho devastující účinky first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x