Bidenova administrativa v podstatě přiznává sabotáž ruského plynovodu

sabotáž ruského plynovodu

Bidenův režim v podstatě přiznal, že je zodpovědný za sabotáž ruských plynovodů Nordstream 1 a 2 z minulého týdne.

sabotáž ruského plynovodu

Od útoků z minulého týdne, které neměly v Evropě od druhé světové války obdoby, si diplomaté a vedoucí představitelé z celého světa kladou otázku: „Kdo to byl?“

Když však otázky (a rozhořčení) dosáhly vrcholu, režim na tuto otázku v podstatě odpověděl, když jeden z nejvyšších představitelů bez obalu přiznal, že útoky představují „příležitost.“

Během páteční společné tiskové konference se svým kanadským protějškem ministr zahraničí Antony Blinken, postrádající jakoukoli sebereflexi, poznamenal, že poškození plynovodů za několik miliard dolarů (které bylo mimochodem mezitím opraveno) považují levicoví šílenci v Bidenově Bílém domě za „obrovskou příležitost“ snížit závislost Evropy na dovozu ruské energie. A samozřejmě méně plynu znamená také méně „emisí“ v ovzduší, což pomáhá v boji proti „klimatickým změnám“ a vede k rychlejšímu přechodu na „zelenou“ energii a elektromobily (což chce jen málokdo).

„Myslím, že nejprve je důležité objasnit, že tyto plynovody – tedy Nord Stream 1 a Nord Stream 2 – v této době nepřečerpávaly plyn do Evropy. Jak je známo, Nord Stream 2 nebyl nikdy uveden do provozu. Nord Stream 1 byl na několik týdnů odstaven kvůli ruskému zbrojení,“ tvrdil (Rusko „nezbrojilo“ své energetické zdroje, ale změnilo svou energetickou politiku, aby kompenzovalo masivní západní ekonomické sankce).

Nedlouho poté Blinken o sabotáži řekl: „Nakonec je to také obrovská příležitost.“

„Je to obrovská příležitost, jak jednou provždy odstranit závislost na ruské energii, a tím vzít Vladimiru Putinovi možnost využívat energii jako zbraň k prosazování jeho imperiálních záměrů,“ řekl.

Zároveň pak Blinken vyzdvihl, že se USA staly „předním dodavatelem LNG (zkapalněného zemního plynu) do Evropy.“ Ministr zahraničí dále zdůraznil, že Bidenův režim pomáhá evropským lídrům „snížit poptávku“ po ruské energii a „urychlit přechod na obnovitelné zdroje“ (které při využití současných technologií solární a větrné energie nikdy nebudou stačit k napájení kontinentu).

Zajímavé je, že v této jediné části komentáře, když hovořil spolu se svým kanadským protějškem, ministryní zahraničí Mélanie Jolyovou, Blinken zopakoval slovo „příležitost“, přičemž nejméně třikrát zdůraznil evropskou energetickou krizi.

Škoda, že tato obrovská příležitost pro byrokraty z Washingtonu přijde na úkor všech ostatních, zejména v nadcházející zimě.

Jak arogantní a přezíravý je Bidenův režim vůči kontinentu, který je údajně plný „spojenců.“

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x