Šéf NATO jako spojenec homosexuálů

Homosexuálové

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v pátek prohlásil, že se bude zasazovat o práva LGBTQ osob.

Byl jedním ze stovek Západních veřejných činitelů, institucí a organizací, kteří vydali prohlášení podporující Mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii (IDAHOBIT).

„NATO existuje proto, aby bránilo 32 národů a právo našich lidí žít svobodně a v míru,“ napsal Stoltenberg na X, dříve Twitter. „V Mezinárodní den boje proti homofobii, bifobii a transfobii a každý den: všechna láska je rovnocenná. LGBTQ+ lidé si zaslouží respekt a důstojnost a já jsem hrdý na to, že se mohu nazývat vaším spojencem.“

https://x.com/jensstoltenberg/status/1791356439161933945

Převážná většina reakcí na Stoltenbergův příspěvek však byla negativní.

„A vztah mezi vojenskou aliancí pro vzájemnou obranu a právy některých menšin je…?“ zajímal se jeden z uživatelů X. Jiní připomněli útočné války bloku proti Jugoslávii (1999) a Libyi (2011) a skutečnost, že 20 let v Afghánistánu pomáhali USA „nahradit Tálibán Tálibánem.“

„Právě jste mě přiměli ještě více podporovat Rusko,“ zněla další reakce, zatímco někdo jiný uvažoval, zda se Rusům nějak podařilo hacknout Stoltenbergův účet.

Jiný uživatel sociálních sítí ho obvinil z „pinkwashingu válečných zločinů a válečného štvaní“, přičemž použil termín, který označuje osoby nebo organizace, které se hlásí k LGBTQ agendě, aby odvedly pozornost od svého špatného chování.

IDAHOBIT byl založen v roce 2004 Francouzským gay aktivistou. Projekt podpořily organizace jako Mezinárodní asociace lesbiček, gayů, bisexuálů, transsexuálů a intersexuálů (ILGA), Mezinárodní komise pro lidská práva gayů a lesbiček (IGLHRC), Světový kongres LGBT Židů a Koalice Afrických lesbiček, což následně vedlo k první oslavě v roce 2005.

Jako datum byl zvolen 17. květen, který připomíná vyřazení homosexuality z mezinárodní klasifikace nemocí WHO v roce 1990.

V roce 2009 byl název doplněn o „transfobii“ a v roce 2015 o „bifobii“, čímž vznikla zkratka v současné podobě.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Šéf NATO jako spojenec homosexuálů first appeared on Akta […]

Drak
Host
Drak
25 dní před

Co je to, za svět, kde si může každý darebák, dělat, co chce !

trackback

[…] tajemník NATO Jens Stoltenberg v pátek potvrdil závazek aliance hájit práva LGBTQ osob a připojil se k řadě Západních představitelů, institucí a […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x