Migranti proměnili německé město Plauen v no-go zónu

Migranti

Sasko je obecně považováno za region s jedním z nejnižších počtů migrantů v Německu a komentátoři a noviny se dlouhá léta snažili vytýkat regionu protiimigrantské nálady, když jich tam žilo málo.

Migranti

Nyní je starosta města Plauen zoufalý, protože v jeho městě prudce stoupá kriminalita a násilí kvůli migrantům, kteří ovládají centrum města, obtěžují chodce a páchají závažné trestné činy, včetně případu pokusu o zabití.

Podle primátora Steffena Zennera (CDU) dochází „k opakovaným ošklivým scénám násilí a fyzickým potyčkám uprostřed centra města.“

Deníku Bild řekl, že „násilí způsobují hlavně migranti“, ale zdůrazňuje, že „většina migrantů žijících v Plauen dodržuje zákony a pořádek.“

První incident, na který starosta upozorňuje, se odehrál 29. dubna při rozsáhlé rvačce na náměstí Postplatz, která šokovala obyvatele centra města. Podle policie se do ní zapojili mladíci ze Sýrie, Rumunska a Iráku, přičemž bylo zahájeno vyšetřování ve věci nebezpečného ublížení na zdraví.

Následující týden došlo k dalšímu násilí, tentokrát v tanečním sále v Plauen, kde došlo k fyzické potyčce mezi Severoafričany, Kurdy a Araby. Následujícího dne si znepřátelené strany šly vyřídit konflikt na náměstí Postplatz, při němž jeden Syřan pobodal Iráčana. Útok nožem byl téměř smrtelný, záchranná služba jen stěží dokázala muži zachránit život.

Podle deníku Bild se místní obyvatelé 65tisícového města stále častěji vyhýbají centru města. Podniky si stěžují, že jim kvůli násilnostem klesají tržby, a zaměstnanci využívají zadní východy, aby se vyhnuli davům migrantů okupujícím centrum. Bild nyní popisuje oblast jako „no-go zónu“ pro mnoho lidí, kteří zde žijí a pracují.

Starosta Zenner nyní požaduje „stanovení přísných limitů pro přistěhovalectví, jakož i nadnárodní a koordinovaná opatření na ochranu hranic na evropské i národní úrovni.“ Primátor říká, že 40 procent neukrajinských migrantů ve městě má příkaz k vyhoštění, ale nejsou vyhošťováni. Německo je známé nižší mírou deportací, a to i u odsouzených migrantů. Jak uvedl Remix News v roce 2021, migranti s příkazem k deportaci spáchali v Sasku v roce 2020 2 500 trestných činů.

Podle parlamentní skupiny Alternativy pro Německo (AfD) v Sasku je CDU, k níž Zenner patří, součástí problému. Saský ministr vnitra Armin Schuster (CDU) podle AfD opakovaně selhal při řešení krize.

S podobnými problémy, které se týkají veřejného nepořádku a kriminality ze strany rostoucího počtu přistěhovalců v Německu, se potýkají i další německá města, včetně „zeleného“ univerzitního města Freiburgu, které v posledním roce zažilo výtržnosti a scény násilí.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x