Je Ukrajinská válka nyní válkou Americkou?

Ukrajinská válka

Minulý týden prozradily zdroje deníku The New York Times, že při ukrajinském útoku na ruské generály a jejich zabití a při potopení ruské černomořské vlajkové lodi Moskva sehrála americká rozvědka nezastupitelnou roli.

Ukrajinská válka

Naši zpravodajci prý pro ukrajinské síly identifikovali a lokalizovali to, co se stalo cílem jejich smrtících útoků.

Proč by to americká rozvědka dělala, se zdá být nevysvětlitelné.

Tím, že si připisujeme zásluhy za nejviditelnější vojenské úspěchy Ukrajiny, snižujeme úspěchy vlastních sil této země.

Tím, že se veřejně chlubíme, že jsme pomohli zinscenovat zabití ruských generálů a potopení křižníku Moskva, se vysmíváme ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Provokujeme ho, aby nám to oplatil, čímž zvyšujeme možnost širší americko-ruské války, která by mohla přerůst ve třetí světovou válku.

Takové americké vychloubání navíc nahrává Putinovu narativu, že Rusko čelí na Ukrajině alianci vedené USA, která chce Rusko rozdrtit, a bojuje s ní.

Proč vlastně překračujeme rámec pomoci Ukrajincům při jejich obraně a děláme z toho válku Američanů?

Když předsedkyně parlamentu Nancy Pelosiová přijela po návštěvě Kyjeva do Polska, prakticky přijala myšlenku, že ukrajinsko-ruská válka je nyní válkou Ameriky, a prohlásila: „Amerika stojí na straně Ukrajiny. Stojíme na straně Ukrajiny, dokud nebude dosaženo vítězství.“

Pelosiovou v Kyjevě doprovázela delegace demokratů ze Sněmovny reprezentantů, z nichž jeden, republikán Jason Crow z Colorada, v Polsku Pelosiovou podpořil:

„Spojené státy americké v tom jedou proto, aby vyhrály.“

Jejich návštěva následovala po návštěvě ministra obrany Lloyda Austina, který přijel z Kyjeva a deklaroval strategické cíle USA ve válce na Ukrajině:

„Chceme, aby Rusko bylo oslabeno do té míry, že nebude moci dělat takové věci, jakých se dopustilo při napadení Ukrajiny.“

Tato prohlášení amerických představitelů posilují Putinovu linii, že Rusko je v obležení západní aliance vedené USA, která se bojí a nenávidí matičku Rus a přeje si, aby byla poražena a oslabena.

Naši nepřátelé na Západě, kteří usilují o zničení Ruska, jsou jako ti, proti kterým jsme bojovali ve Velké vlastenecké válce v letech 1941-1945, tvrdí nyní Putin. A intervence na Ukrajině byla nutná, aby zabránila dnešním neonacistům zatáhnout Ukrajinu do svého většího spiknutí s cílem zničit Rusko.

Vezměme si Putinova slova, která pronesl před týdnem:

„Síly, které vždy prosazovaly politiku zadržování Ruska… nechtějí tak obrovskou a nezávislou zemi, která je pro jejich představy příliš velká… Domnívají se, že je ohrožuje už jen tím, že existuje, ačkoli to zdaleka není pravda. Jsou to oni, kdo ohrožuje svět.“

Nenávidí nás za to, kým a čím jsme, říká Putin. A naše vojenská operace je aktem legitimní sebeobrany proti stejnému druhu „nacistické špíny“, proti které jsme bojovali ve Velké vlastenecké válce.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov popisuje nedávný nárůst dodávek těžkých západních zbraní na Ukrajinu jako „NATO … jdoucí do války s Ruskem prostřednictvím prostředníka a vyzbrojující tohoto prostředníka.“

Vyškrtnutím republikánů z delegace do Kyjeva chce Pelosiová zřejmě z války udělat nejen americkou válku, ale i válku své strany.

Zdá se, že i to je motivem, proč Biden vědomě převyšuje všechny západní vůdce v jazyce, který používá na adresu Putina, když ho nazývá „vrahem“, „vražedným diktátorem“, „čistým zločincem“, „řezníkem“, „válečným zločincem“, viníkem „genocidy“, který „proboha… nemůže zůstat u moci.“

Takové výrazy mají Bidena ukázat jako předního světového antiputinovce a morálně nejrozhořčenějšího ze všech světových vůdců nad tím, co Rusko na Ukrajině provádí.

Ale opět, stejně jako veřejné chlubení amerických zpravodajců naší rolí při potopení lodi Moskva a zabití ruských generálů, má za následek diskvalifikaci amerického prezidenta z jakékoli role při vyjednávání o příměří nebo ukončení této války.

Jaký prospěch máme z toho, že nemáme žádnou komunikaci mezi vůdci s Kremlem, kterou si prezident John F. Kennedy zachoval v době kubánské krize, aby ji ukončil?

NATO Evropa, která podporuje ukrajinský odpor, nesouhlasí s plány USA na trvalé ochromení Ruska.

Amerika musí uznat, že naše cíle v této válce nejsou stejné jako cíle Ukrajiny.

Prezident Volodymyr Zelenskyj by si přál, aby se USA vrhly do boje a bojovaly po boku Kyjeva, zničily a porazily ruskou armádu a vyhnaly Rusko nejen z regionů napadených v letošním roce, ale také z Krymu, který Putin anektoval v roce 2014.

Životním zájmem Ameriky v této válce je však zabránit tomu, aby se z ní stala válka mezi USA a Ruskem, třetí světová válka nebo jaderná válka.

Cíl Spojených států, kterým je uvalení drtivé porážky ruské agrese, je druhotný ve srovnání s naším mnohem životně důležitějším zájmem zabránit americko-ruské válce.

Americkým zájmům nejlépe poslouží brzký a vyjednaný mír. Takový cíl vylučuje vnucování ponižujících podmínek Rusku, které Moskvu a Putina nutí k vojenské eskalaci – aby politicky přežili.

Autor: PAT BUCHANAN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x