Tři plně očkovaní špičkoví cyklisté utrpěli vážný infarkt, dva z nich zemřeli

Tři plně očkovaní špičkoví cyklisté utrpěli vážný infarkt

Tři špičkoví cyklisté, kteří tento měsíc utrpěli vážný srdeční záchvat, přičemž dva z nich zemřeli, z čehož jsou vědci i lékaři zmateni.

Tři plně očkovaní špičkoví cyklisté utrpěli vážný infarkt

Belgický cyklista Cédric Baekeland zemřel 14. března na infarkt během tréninkového kempu na španělské Mallorce. „Nedávno byl vyšetřen, testy ukázaly, že je naprosto zdravý,“ uvedl jeho tým.

Mladý cyklista se tomuto sportu začal věnovat teprve nedávno poté, co hrál fotbal za KSV Roeselare a Club Roeselare. Zranění přerušilo jeho začínající fotbalovou kariéru a on se začal věnovat cyklistice. V letošní sezóně by plnohodnotným členem elitního cyklistického týmu.

Cyklistický tým na žádost rodiny prozatím odmítl na Mallorce poskytovat rozhovory médiím, uvedl Nieuwsblad. Všichni cyklisté týmu byli údajně očkováni. Ronny Vanmarcke (73), bývalý trenér národního mládežnického cyklistického týmu a nejstarší tvář kampaně proti očkování, se pochlubil vysokou mírou očkování starších cyklistů obecně. V říjnu loňského roku vyzval mladé, aby se také nechali očkovat.

„Profesionálové už mohou jezdit závody, ale mládež touží po tom, aby mohla opět jezdit na kole. Na prvních cyklistických závodech mládeže budu určitě fandit v cíli. Doufám, že svou účastí v této kampani přesvědčím pochybovače, aby se nechali očkovat a my se mohli rychle vrátit do normálního života.“

Zdá se, že „normální život“ nyní zahrnuje i možnost, že zdraví mladí muži zemřou na srdeční selhání.

Zpráva o Baekelandově úmrtí přišla v návaznosti na náhlý skon jiného 28letého jezdce, skotského cyklisty Johna Paula, který se zúčastnil Her Commonwealthu. Paul zemřel rovněž 9. března a příčina jeho náhlého úmrtí nebyla zveřejněna, což vedlo ke spekulacím, že zemřel v důsledku očkování vakcínou proti Covid-19.

21. března během cyklistického závodu Volta a Catalunya v Katalánsku zkolaboval při průjezdu cílovou páskou italský cyklista Sonny Colbrelli, přičemž první zprávy hovořily o zástavě srdce. Byl však resuscitován a byl u něj diagnostikován jeden ze známých vedlejších účinků očkování, a to „srdeční arytmie.“

Colbrelliho tým vydal 22. března oficiální prohlášení: „Náš lékařský tým může potvrdit, že Sonny Colbrelli utrpěl zástavu srdce, která si vyžádala defibrilaci. Příčina bude teprve stanovena a italský jezdec se zítra podrobí dalším vyšetřením v nemocnici Universitari de Girona.“ Příčina však nebyla zveřejněna.

V loňském roce měli po závodě problémy se srdcem hned tři mladí belgičtí cyklisté z Kempenu. Junior Joppe Erpels z Arendonku skončil na jednotce intenzivní péče, Xander Verhagen z Geelu měl problémy během tréninku a nováček Yarno Van Herck uvedl, že během závodu náhle ucítil bodnutí v hrudi.

Francie, epicentrum světové cyklistiky, si loni odhlasovala zákon, podle kterého musí být všichni účastníci cyklistických závodů (sportovci, doprovodný personál a většina diváků) na Tour de France očkováni.

Stejně jako v mezinárodním tenise, ani ve Francii již nestačí pro volný pohyb a vstup na sportoviště negativní test na Covid. Cyklisté, členové týmů a fanoušci na cyklistických závodech musí plně vyhovovat pravidlům průkazu očkování. A belgičtí cyklisté tento diktát dodržují.

Zatím jediným určujícím faktorem prudkého nárůstu úmrtnosti této mužské věkové skupiny je masové očkování.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
24 dní před

Lékaři a vědci jsou zmateni? Proboha z čeho, když dneska kdekdo ví, co ta „vakcína“ je za svinstvo.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x