Studie: Pětidenní léčba ivermektinem urychluje zotavení pacienta z respirační infekce

ivermektin

V bangladéšské Dháce byl testován pětidenní léčebný postup s ivermektinem. Byla provedena randomizovaná, placebem kontrolovaná studie s cílem prozkoumat bezpečnost a účinnost ivermektinu při mírné respirační infekci.

ivermektin

Výsledky byly jednoznačné: Ivermektin urychluje zotavení pacienta a urychluje virologické vyčištění. Pacienti, kteří užívali pětidenní kúru ivermektinu, se uzdravili o tři dny rychleji než skupina s placebem.

Lék, který prokazatelně zmírňuje utrpení a zkracuje dobu trvání nemoci, by měl být dále studován a zvažován jako možnost léčby v nemocničních zařízeních. Úřad FDA, CDC a NIH by měly ustoupit z cesty a umožnit pomocí vědeckých metod, aby byly nalezeny nejlepší antivirové a imunomodulační látky pro správnou léčbu a péči o nemocné pacienty.

Ivermektin snižuje virovou zátěž a rychleji odstraňuje respirační příznaky
V této studii bylo do nemocnice přijato 72 pacientů s příznaky spojenými s COVID-19, včetně horečky, kašle a bolesti v krku. Pacienti byli rozděleni do tří skupin.

První skupina dostávala pouze perorální ivermektin. Dávka 12 mg byla podávána jednou denně po dobu pěti dnů. Nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky. Druhá skupina dostávala 12 mg dávku ivermektinu spolu s režimem doxycyklinu. První den byl podáván doxycyklin v dávce 200 mg. Dalších osm dávek 100 mg doxycyklinu bylo podáváno každých dvanáct hodin v průběhu následujících čtyř dnů. Poslední skupinou byla kontrolní skupina s placebem.

Ve skupině s ivermektinem došlo k vymizení příznaků rychleji (9,7 dne) než ve skupině s ivermektinem a doxycyklinem (11,5 dne) a ve skupině s placebem (12,7 dne). Větší klinické studie mohou pomoci potvrdit, že ivermektin je bezpečným prostředkem k urychlení zotavení z respiračních onemocnění spojených se SARS-CoV-2.

Systém financovaný shora dolů ztěžuje studium a podávání účinné antivirové léčby
Pojišťovny, lékárny a zdravotnické systémy ztěžují pacientům přístup k ivermektinu, levnému léku, který je již schválen jako antiparazitární prostředek americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). FDA odmítá uplatnit vědeckou metodu a nepovoluje studie s ivermektinem pro COVID-19.

FDA a různé federální úřady potlačují mnoho antivirotik, která po desetiletí účinně léčila respirační onemocnění. Ivermektin a celá řada dalších imunomodulačních látek jsou potlačovány na internetu, v médiích a ve vědecké literatuře, aby uvolnily místo výnosnějším schématům.

Stále více důkazů však ukazuje, že ivermektin je důležitou metodou včasné léčby a pomáhá nemocným pacientům rychleji se zotavit. Bylo již zjištěno, že ivermektin inhibuje replikaci SARS-CoV-2 in vitro. Další studie prokázaly, že tento lék je účinný u lidské populace, a to bez rizika selhání ledvin a dalších iatrogenních komplikací. Selhání ledvin je závažným nežádoucím účinkem spojeným s remdesivirem, lékem, který se často podává v nemocnicích jako standardní protokol pro COVID-19.

Zde si můžete přečíst celou studii

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x