Nový světový řád připravuje falešnou válku mezi USA a Čínou

Vladimir Putin

Prezident Putin varoval, že Nový světový řád plánuje světovou válku mezi USA a Čínou, která povede ke zničení Západu.

Vladimir Putin

„USA jsou hegemonem, který postupně ztrácí své postavení ve světě,“ prohlásil. „Utrpěly velmi vážnou porážku na Blízkém východě, ztratily Sýrii, prohrály bitvu o Afghánistán, na konci roku 2021 byly nuceny stáhnout téměř všechna svá vojska z Iráku,“ dodal.

Rt.com uvádí: Podle ruského senátora se američtí představitelé „snaží udržet svůj dominantní vliv tím, že vedou konflikty současně s Ruskem a Čínou, i když s různou intenzitou“. Puškov poznamenal, že to vytváří nervózní prostředí jak v Americe, tak ve zbytku světa.

„USA nás již nepovažují za druhořadou mocnost,“ vysvětlil. „Chovají se k nám jako k prvořadé mocnosti, a proto jako jeden z hlavních problémů, kterým bude Bidenova administrativa v roce 2022 čelit, uvádějí Rusko, nikoli Čínu.“ Puškov varoval, že to bude „rok krize mezi Washingtonem a Moskvou“.

„Jak tomu rozumím, chtějí nyní vyřešit ‚ruský problém‘, to znamená podmanit si prakticky celou Evropu a vytlačit Rusko na samý okraj,“ řekl. „Právě k tomu potřebují Ukrajinu. Další fází bude politická nebo dokonce vojenská konfrontace s Čínou.“

Puškov dodal, že americká politická a finanční elita „věří, že je jediná, kdo může řídit svět“, a nehodlá připustit, aby se kormidla ujal někdo jiný. „Takže dokud nebude nastolen nový světový řád, v němž budou USA slabší a jejich role se sníží, budeme s nimi ve více či méně ostrém politickém konfliktu.“

Jeho výroky přicházejí uprostřed stále napjatějšího střetu mezi Východem a Západem, kdy vysocí američtí představitelé obviňují Moskvu z hromadění vojáků a techniky u ukrajinských hranic před invazí. Minulý týden Biden pohrozil, že v případě invaze, kterou Kreml opakovaně popřel, že by měl v plánu zinscenovat, zasáhne ruského prezidenta Vladimira Putina sankcemi, jaké „ještě nezažil“.

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov před podobným krokem začátkem měsíce varoval a prohlásil, že „uvalení sankcí proti hlavě státu a proti vůdci Ruska … je opatření, které je srovnatelné s přerušením vztahů“.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x