Nárůst dětských úmrtí ve Velké Británii po zavedení vakcíny proti COVID-19

vakcíny proti COVID-19

V průběhu několika týdnů po zavedení vakcín proti COVID-19 pro děti ve věku 12 až 15 let ve Velké Británii prudce vzrostl počet zaznamenaných úmrtí na toto onemocnění u dětí ve stejné věkové skupině.

vakcíny proti COVID-19

Vyplývá to z údajů Britského statistického úřadu (ONS). Úřad každý týden zveřejňuje údaje o průměrném počtu úmrtí podle pohlaví a věkových skupin.

V letech 2015 až 2019 došlo mezi dětmi ve věku 10 až 14 let v období od 38. týdne (konec září) do 45. týdne (začátek listopadu) v průměru k 41 úmrtím. Ve stejném období týdenní údaje za rok 2021 ukazují, že zemřelo 59 dětí. To představuje 43,9% nárůst úmrtí oproti pětiletému průměru.

Dokonce i mainstreamová média ve Velké Británii poukazují na to, že úmrtnost dětí ve věku 10 až 14 let je konzistentně vyšší než celostátní pětiletý průměr. Vše začalo, když země schválila podávání experimentální a smrtící vakcíny proti COVID-19 této věkové skupině.

Největší týdenní počet úmrtí byl zaznamenán ve 40. týdnu, tedy dva týdny po zahájení očkování dětí. V tomto týdnu zemřelo jedenáct dětí. Pětiletý průměr byl čtyři. To představuje nárůst počtu úmrtí o 175 procent.

V pětiletém průměrném měřítku zemřelo od 38. do 45. týdne 24 chlapců a 17 dívek ve věku 10 až 14 let. Ve stejném období v roce 2021 zemřelo 34 chlapců a 25 dívek ve stejném věkovém rozmezí. To představuje 42% nárůst úmrtí chlapců a 47% nárůst úmrtí dívek.

Nejsmrtelnější týden pro obě pohlaví byl zaznamenán ve 40. týdnu, kdy zemřelo sedm chlapců a čtyři dívky, což představuje nárůst o 250 a 100 procent oproti pětiletému průměru.

David McLoone upozornil, že ačkoli se tato čísla mohou zdát nízká, důležitou informací, na kterou je třeba se zaměřit, je náhlý nárůst úmrtí ve srovnání s pětiletým průměrem.

„Během 16 týdnů před zavedením očkování proti COVID-19 byl například zaznamenán nárůst úmrtí pouze o 3,9 %, což je desetkrát méně než v následujících týdnech,“ napsal McLoone. „Ačkoli od doby, kdy se očkování začalo u dětí provádět, je patrný nárůst úmrtí, příčiny úmrtí nebyly zveřejněny.“

Nejvyšší výskyt případů COVID-19 v Anglii u dětí ve věku 5 až 9 let
V Anglii prudce stoupá počet dětí, u kterých je hlášena nemoc COVID-19. Počet případů COVID-19 je nyní v zemi nejvyšší u školáků ve věku od pěti do devíti let. Předtím, než se staly vedoucí věkovou skupinou, bylo v Anglii nejvíce případů COVID-19 u dětí středoškolského věku.

Tyto informace jsou převzaty z britské agentury pro zdravotní bezpečnost (UKHSA). Z poslední zprávy této agentury vyplývá, že mezi dětmi ve věku od pěti do devíti let připadá 723 případů COVID-19 na 100 000 osob. V předchozím týdnu to bylo 484,5 případů na 100 000 dětí.

U dětí a dospívajících ve věku 10 až 19 let připadá 694,2 případů na 100 000 osob, což je oproti minulému týdnu nárůst o 571,7 případů na 100 000 osob.

Tzv. zdravotní experti ve Velké Británii tvrdí, že jediným řešením prudkého nárůstu případů a úmrtí v mladších věkových skupinách je pokračovat v očkování.

„Na druhou a posilovací dávku má nárok více lidí než kdykoli předtím – a je stejně důležité jako kdykoli předtím nechat se očkovat nebo podstoupit posilovací dávku, jakmile je vám nabídnuta,“ uvedl Steven Riley, vedoucí skupiny UKHSA pro data, analýzu a dohled.

McLoone se však domnívá, že tlak na očkování stále většího počtu dětí vede k většímu počtu případů a úmrtí.

„Tlak na očkování malých dětí přichází navzdory skutečnosti, že děti čelí extrémně nízkému riziku onemocnění COVID-19,“ napsal McLoone. „To v kombinaci s tisíci hlášeními o závažných nežádoucích účinků a úmrtí po očkování vedlo řadu odborníků ke kritice tlaku na očkování dětí experimentálními injekcemi.“

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x