Justin Trudeau chce pro Ukrajince svobody, které Kanaďanům nedovolí využívat

Justin Trudeau

Kanadský premiér Justin Trudeau tento týden nečekaně navštívil Kyjev. Vzhledem k tomu, že míra ohrožení ve městě se snížila natolik, že Bono z U2 nyní může odehrát improvizovaný koncert, je skutečným překvapením, že Trudeau byl vyfotografován bez své obličejové roušky, která je při jeho pobytu na kanadské půdě téměř všudypřítomná.

Justin Trudeau

Trudeauovo nošení masky slouží hlavně jako propaganda v pokračující snaze ospravedlnit před Kanaďany jeho mandát k očkování. Tyto povinnosti, které jsou vyžadovány od občanů, aby mohli nastoupit do letadla nebo vlaku v rámci své země, účinně udržují mnohé z nich doma a znemožňují jim cestovat, ale také jim mohou zabránit v práci, protože být plně očkován je v některých případech podmínkou zaměstnání.

Zatímco téměř 82 % Kanaďanů je očkováno dvakrát, podle časopisu Time dostalo v době vypuknutí konfliktu 24. února pouze 35 % Ukrajinců dvě dávky vakcíny proti COVID-19. A přesto se Trudeau v nedávné konfliktní zóně procházel po Kyjevě bez roušky, zatímco na začátku letošního roku trval na tom, že se bude skrývat před kanadskými řidiči kamionů a jejich příznivci z Konvoje svobody, když se sešli na parlamentním kopci v Ottawě.

Místo aby Trudeau zahájil dialog a našel s protestujícími, kteří usilovali o ukončení mandátů spojených s Covidem, nějaký kompromis, odvolal se na zákon o mimořádných událostech, který nebyl v Kanadě použit od roku 1970, kdy quebecký separatismus vyvolal teroristické útoky. Toto opatření způsobilo zablokování osobních bankovních účtů na základě spojení s kauzou – a darování na ni.

„Orgány činné v trestním řízení nyní sdílejí informace s kanadskými finančními institucemi,“ uvedla místopředsedkyně vlády Chrystia Freelandová. „Poskytovatelé finančních služeb již na základě těchto informací přijali opatření.“ To vše proto, že tito lidé uplatňovali své demokratické právo protestovat proti vládou schválené nerovnosti, která zbavila Kanaďany, kteří se rozhodli uplatnit svou tělesnou autonomii, základních práv na svobodu, práci a pohyb.

Čerstvě po tomto autoritářském flámu doprovázela Freelandová Trudeaua do Kyjeva. „Víme, že tím, že se lidé na Ukrajině postavili za sebe, se postavili za demokracii a mezinárodní právo – a my stojíme při nich,“ napsala na Twitteru.

Stejně jako propaganda roušek zřejmě přestává mít význam, když se nesnažíte lidi zastrašit, aby se podřídili, i demokracie má zřejmě význam jen tehdy, když se západní establishment snaží ospravedlnit své zapojení do dalšího vzdáleného zahraničního konfliktu.

V projevu na tiskové konferenci s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským Trudeau oznámil další dar zbraní Ukrajině, včetně 1 milionu dolarů v ručních zbraních a munici.

Kanadský premiér nedbal varování odborníků, že by zbraně mohly skončit v rukou militantních skupin nebo být ukradeny a prodány na černém trhu.

Trudeauova obava je v případě zbraní velmi selektivní. Po návratu domů Trudeau napsal na Twitter: „Přijímáme opatření k lepší regulaci prodeje a převodů střelných zbraní bez omezení, protože jsme viděli, jak násilí se zbraněmi ničí komunity a rodiny po celé zemi.“ Zaplavení Ukrajiny zbraněmi, které končí kdoví kde, Trudeauovi nevadí, ale legální kanadské střelné zbraně ano.

Trudeau v Kyjevě také přislíbil „boj proti dezinformacím.“ Nic nevypovídá o „demokracii“ tak, jako potlačování svobody šíření nepohodlných informací, které se neshodují se západními vládními narativy. Pod Trudeauovým vedením již byla kanadská armáda nasazena na formování veřejného mínění v souvislosti s krizí Covid-19 pomocí propagandistických technik odvozených z vojenských psychologických operací v Afghánistánu. A nyní se jeho vláda snaží dále zavést vládní kontrolu nad svobodou slova pomocí „zákona o online vysílání.“ Trudeau nemá co vyslovovat slovo „demokracie“, když aktivně porušil tolik jejích základních principů.

A když už mluvíme o ironii, skutečnost, že se Trudeau rozhodl navštívit Kyjev 9. května – v den výročí porážky nacistického Německa ve druhé světové válce – mu zřejmě také unikla. Jeho vláda dohlížela na výcvik a vybavení skutečných neonacistů na Ukrajině, aby vedli zástupnou válku proti národu (Rusku), který jako člen Sovětského svazu spojeného s Británií a Amerikou ztratil v boji proti nacistům ve druhé světové válce nejvíce lidí.

Mezi těmi, kdo požadují odpovědi na otázky týkající se výcviku ukrajinských neonacistů, včetně příslušníků praporu Azov, který je nyní začleněn do ukrajinské armády, jsou i skupiny na podporu Židů a lovec nacistů. Vyšlo najevo, že kanadští představitelé se více obávali toho, aby je veřejnost nepovažovala za trenéry neonacistů v případě, že by se informace někdy dostala ven, než jejich skutečného výcviku.

Vzhledem k tomu, že Trudeauova vláda dohlížela na vojenskou výchovu skutečných neonacistů na Ukrajině, člověk by si myslel, že si k návštěvě Kyjeva vybral jiný den než výročí porážky této ideologie.

Trudeauova hluchá cesta silně naznačuje, že místo propagace své utopické vize demokracie na Ukrajině by se měl nejprve pokusit dodržovat a prosazovat své vlastní vznešené hodnoty a standardy doma, místo aby dělal vše pro to, aby je narušil.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x