Epidemie opičích neštovic může být důsledkem neúspěšného očkovacího programu proti COVID-19

Opičí neštovice

Opičí neštovice se mimo africké země vyskytují zřídka. Nyní, po dvou letech pandemie COVID-19, se najednou objevily ve všech západních zemích – a orgány veřejného zdraví, hlavní média a Světová zdravotnická organizace to náležitě zveličují.

Opičí neštovice

A možná existují důkazy, které naznačují, že takzvaná epidemie opičích neštovic by ve skutečnosti mohla být důsledkem neúspěšného očkovacího programu proti COVID-19.

Všechny země, které od května nahlásily předpokládané případy opičích neštovic, také zavedly očkování proti COVID-19. Může to být náhoda, ale s největší pravděpodobností ne.

Opičí neštovice byly u lidí poprvé objeveny v roce 1970 v Demokratické republice Kongo u devítiletého chlapce a od té doby byly případy opičích neštovic u lidí hlášeny v 11 afrických zemích. Teprve v roce 2003 bylo ve Spojených státech zaznamenáno první ohnisko opičích neštovic mimo Afriku.

Vědci zjistili, že odlišit opičí neštovice od planých neštovic je velmi obtížné. Virus planých neštovic je odborně uznáván jako virus varicella-zoster a stejně jako virus herpes simplex se stává trvalým obyvatelem lidského těla.

Stejně jako genitální herpes mohou být plané neštovice několik let v klidu, mohou se usídlit v nervových buňkách a později se reaktivovat a způsobit spoušť v podobě pásového oparu.

V závislosti na tom, zda jste se rozhodli dostat vakcínu proti COVID-19, oficiální vládní údaje a důvěrné dokumenty společnosti Pfizer silně naznačují, že vakcína proti COVID-19 může reaktivovat neaktivní virus planých neštovic nebo herpes virus v důsledku poškození imunitního systému.

To znamená, že lidé možná vůbec nejsou svědky celosvětové epidemie opičích neštovic, ale spíše výsledného poškození vakcínami proti COVID-19.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) se snažil 75 let odkládat zveřejnění údajů o bezpečnosti vakcíny proti COVID-19 společnosti Pfizer, přestože 11. prosince 2020 očkování schválil po pouhých 108 dnech přezkoumání bezpečnosti.

Počátkem ledna však federální soudce Mark Pittman nařídil úřadu FDA, aby měsíčně zveřejňoval 55 000 stran. Od té doby organizace Public Health and Medical Professionals for Transparency zveřejňuje všechny dokumenty společnosti Pfizer na svých webových stránkách a poslední kapka přišla 1. června.

Jeden ze zajímavých dokumentů obsažených ve výpisu dat se týká nežádoucích účinků způsobených vakcínou, včetně herpetických virových infekcí.

Do konce února 2021, tedy pouhé dva měsíce poté, co vakcína společnosti Pfizer získala povolení k mimořádnému použití v USA i ve Velké Británii, dostala společnost Pfizer 8 152 hlášení týkajících se herpetické infekce a 18 z nich vedlo k syndromu dysfunkce více orgánů.

Syndrom mnohočetné orgánové dysfunkce je systémová, dysfunkční zánětlivá reakce, která vyžaduje dlouhodobý pobyt na jednotce intenzivní péče (JIP). Vyznačuje se vysokou úmrtností v závislosti na počtu postižených orgánů a může být způsobena herpetickou infekcí.

WHO mezitím oznámila, že v desítkách zemí, kde se tato nemoc nevyskytuje endemicky, bylo zjištěno více než 1 000 případů opičích neštovic, přičemž existují náznaky, že počet případů stoupá v důsledku komunitního přenosu.

„WHO bylo nyní nahlášeno více než tisíc potvrzených případů opičích neštovic z 29 zemí, které nejsou endemické pro toto onemocnění. V těchto zemích zatím nebylo hlášeno žádné úmrtí,“ oznámil generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na briefingu 8. června.

Většina těchto případů byla zjištěna u mužů, kteří mají pohlavní styk s muži, ačkoli WHO poznamenala, že nemoc se nevyskytuje výhradně u této demografické skupiny a některé případy jsou nyní hlášeny i u žen.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x