Prezident Donald J. Trump se vyhýbá veřejným zmínkám o nečisté hře v souvislosti se smrtí své bývalé manželky Ivany, ale zdroje z Mar-a-Lago v sobotu sdělily, že okolnosti Ivanina předčasného skonu označil za „velmi podezřelé“, „zvláštní“ a „nesprávné“.

Ivana Trumpová

Ve středu byla Ivana nalezena bez reakce na dně schodiště ve svém newyorském kondominiu. Podle zpráv newyorské policie vstoupila do Ivanina domu údržba poté, co uklízečky zazvonily na její zvonek, ale nedostaly žádnou odpověď. Ivana zřejmě spadla nebo byla strčena ze schodů, které po téměř třiceti letech života v městském domě úspěšně zdolala tisíckrát, ne-li milionkrát.

Je zvláštní, že hlavní soudní lékař Dr. Jason Graham z newyorského úřadu soudního lékaře nejprve označil Ivaninu smrt za „koronární příhodu“, i když její mrtvé tělo leželo v „louži rozlité kávy“ na úpatí schodiště. Jinými slovy, úřad soudního lékaře zřejmě rozhodl o příčině smrti, aniž by tělo ohledal, natož aby provedl pitvu.

O den později však soudní lékař změnil úmrtní list a její smrt nyní připsal úderu tupým předmětem do trupu. Její trup byl pokryt hlubokými pohmožděninami, což byl důsledek „náhodného pádu“, napsal doktor Graham a bez zjevného důvodu zdůraznil, že neshledal žádné známky cizího zavinění.

Rodina Trumpových však nevěří ani jednomu z těchto vysvětlení – ani pádu, ani infarktu.

Když se o tragédii dozvěděla Ivanka Trumpová, dcera Ivany a Donalda, která rovněž žije v New Yorku nedaleko domu své matky, spěchala do newyorské márnice a pozitivně identifikovala tělo.

„Později řekla svému otci [Donaldu Trumpovi], že něco není v pořádku. Ivana byla od pasu ke krku černá a modrá, ale na hlavě ani na nohou neměla žádná zranění, žádné známky pohmoždění. Zdálo se, že něco není v pořádku. Když spadnete ze strmého schodiště, tak se někde udeříte do hlavy, ne? O schody nebo o podestu,“ řekl zdroj z Mar-a-Lago.

Dodal, že prezident Trump zprávě ME nevěřil a svému okolí řekl, že Ivannu mohl nechat zavraždit Deep State a zařídit, aby to vypadalo jako nehoda.

„Možná ji dostali!“ řekl prý Trump.

Na otázku, proč se Deep State zaměřil na Ivanu, a ne na Trumpovu nejbližší rodinu – Melanii, Erica, Dona juniora, Barrona nebo Ivanku – náš zdroj odpověděl: „Protože mají rozsáhlou ochranu Bílých klobouků. Ivana ne. Trump a Ivana spolu ve skutečnosti nemluví a to, co Trump o Ivaně ví, pochází zprostředkovaně od jeho dětí. Proto věděl, že vysvětlení infarktu je nesmysl. Ivana byla před týdnem na lékařské prohlídce včetně EKG a se srdcem neměla nic špatného.“

Trump na závěr řekl, že zahájil soukromé vyšetřování, aby se dozvěděl pravdu.

„Deep State by mohl vyslat vzkaz – když nemůžeme dostat vás, dostaneme toho, koho můžeme. Jak víte, vynakládají spoustu času a peněz na to, aby Trumpa zradili a zabránili mu vstoupit do prezidentského klání v roce 2024,“ řekl.

Zdroj